30 Eylül 

Almanca Online Sınavlar

Tümünü Gör

Duyurular

Almanca kursuna katılarak Start A1 Sınavı'ndan başarılı olmak sizin elinizde. Almanya'da Aile Birleşimi için gerekli olan Start A1 Sınavı'na Discover'da hazırlanın.


Bu Yaz Almanca Konuşun. En uygun ücretlerle Almanca Öğrenme fırsatı Discover'da devam ediyor. Yeni dönem Almanca programlarımızın kayıtları başlamıştır. Almanca Kursu Discover demektir.
Tümünü Gör

Alman Dil Tarihi

Almanca, Alman dilleri arasındaki en geniş gruba sahip dildir, ve bununla beraber Alman dillerinden birisidir, Danimarka diline bağlı, Norveç dili ve İsveç dili, aynı zamanda İngilizceye de. Orta Çağ sonlarına doğru geniş ölçüde bölgesel yazı dili vardı.

Alman Dili
Almanca resmi dil olarak Almanya ve Avusturya'da kullanılmaktadır. Tarihi olarak Almanca üç farklı döneme ayrılmaktadır;

- Eski Almanca (750-1050 yılları arası)
- Orta Almanca (1050-1500 yılları arası)
- Modern Almanca (1500 ve günümüz)

En eski Alman tarihine ait kayıtlar 750 yılında, yani ilk döneme dayanıyor, yerel diyalektler, yazı ve konuşmada kullanılmıştır, ve o zamanda standart dil yoktu. Orta dönemde çeşitlilikten sonra göreceli olarak başbakanlık ve hükümet gibi resmi yerlerde kullanılmış, ve 14 yy. içinde Kutsal Roma İmparatorluğu'ndan itibaren kullanılmış ve Latince çıkana kadar, belirli diyalekt ve kombinasyonlarda Orta Yüksek Almancanın yeri resmi yazışmalarda kullanıldı.

18. yüzyıla kadar, mükemmel sayıda yazar Standart Almancayı özüne, bugünkü forma getirdi. Şimdi eğitimi, literatür, kilise ve eyalet dili olarak kullanılıyor. Yukarı Almancaya tekabül etmek adettir, yazı standartları ile etkilemektedir, yayımda, eğitimde, tiyatroda kullanılmaktadır. Standart Almanca, Alman diyalektlerinden önemli ölçüde farklıdır. Sadece telaffuzda değil aynı zamanda dil bilgisinde de farklıdır. Almanya'nın bölgelerinde bulunmuştur, Fransa, İsviçre, Leichtenstein, Letzerburgesch ve Lüksemburg'un resmi dilidir, orada Alman diyalekti 400.000 kişi tarafından konuşulmaktadır.

1880 yılında dil bilgisi ve yazı kuralları ilk olarak Dude Elkitabında ortaya çıkmıştır.1901 yılında Alman dilinin, standart yazı kurallarını ilan etmişlerdi. 1998 yılına kadar, aslında Standart Almancanın yazı kuralları, gözden geçirilmediği için, ne zamanki 1996 yılında Alman imla reformu resmi olarak temsil ettiği Almanya'ya, Avusturya'ya, Liechtenstein ve İsveç'e ilan edildi. Bu reformdan beri Alman imlacıları 8 yıllık geçiş dönemi sonucunda imla reformları okullara geleneksel olarak da medyaya verildi.

Alman Dili İstatistikleri
Alman dili 19. yy. sonlarında kendi dili olarak geliştirildi. Sonraki diyagram, bilgin dil bilimcileri bu gelişmeyi farklı lehçelerin fenomenlerinin farklı coğrafi alanları güzelce resmetmesiyle anlatmışlardır.

- Almanca Avrupa'da en çok konuşulan yerel dildir.
- Almanya edebiyatının %99'u ile övünür.
- Almanca dünyada en çok öğrenilen ilk üç dilin arasında olmakla birlikte dünyada en yaygın olarak konuşulan ilk on dil arasındadır.
- Almanca internette en çok kullanılan ilk beş dil arasındadır.
- Amerika'daki her dört turistten biri Almanca konuşur.
- Almanya Amerikalı turistlerin Avrupa'da en çok gittiği ikinci ülkedir.
- Almanca sekiz ülkede resmi dildir.
- Almanca dünya genelinde 100 milyon kişi tarafından konuşulur.
- % 22 ile Amerika'daki en geniş etnik grup Alman-Amerikalılardır.

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim