31 Ağustos 

Almanca Online Sınavlar

Tümünü Gör

Duyurular

Almanca kursuna katılarak Start A1 Sınavı'ndan başarılı olmak sizin elinizde. Almanya'da Aile Birleşimi için gerekli olan Start A1 Sınavı'na Discover'da hazırlanın.


Bu Yaz Almanca Konuşun. En uygun ücretlerle Almanca Öğrenme fırsatı Discover'da devam ediyor. Yeni dönem Almanca programlarımızın kayıtları başlamıştır. Almanca Kursu Discover demektir.
Tümünü Gör

Nasıl Almanca Öğrenilir?

Almanca Ders Çalışma İpuçları
Almanca öğrenmek için iyi bir planlama yapmalısınız. Almanca öğrenmek bir yaşam tarzı olmalıdır.Dil öğrenimi matematik veya kimya gibi formüllerden oluşmaz.Belli kuralları vardır fakat kuralları öğrenmekten çok kuralları doğru uygulamak öğrencilerde sıkıntı yaratır.

Almanca kursları eğitime başlamak ve doğru bir şekilde ilerlemek için büyük kolaylık sağlar. Kursa gidiyorsanız kesinlikle dersleri kaçırmamalısınız.Kurs tekrarları ve Almanca kursları dışındaki ek çalışmalar hızlı bir gelişim için çok önemlidir. Almanca yayın yapan kanalları izleyebilir, Almanca DVD'ler izleyebilirsiniz.Bir şey anlamamanız ilk başlarda sorun olmaz çünkü amacımız kulak dolgunluğu ve aşinalık edinmek. Bol bol kelime öğrenmeye çalışın ve çevrenizde gördüğünüz her şeyin Almancasını da öğrenmeye çalışın. Meraklı öğrenci iyi öğrencidir.

Yanlış yapmaktan korkmayın yeni bir dil öğreniyorsunuz ve hata yapmak çok doğal bu süreçten geçmeden Almanca öğrenebilecek kimse yoktur.

Kısaca Kelime, cümle, pratik, TV, Gazete, DVD, Youtube, internet, Almanca Kursu gibi öğeleri harman yapıp yerli yerinde kullanabilirseniz Almanca öğrenmekten büyük keyif alacaksınız.

Dil öğrenirken sistematik bir çalışma alışkanlığı kazanmak çok önemlidir. Düzenli bir zaman diliminde yeni öğreneceğimiz Almanca dilini geliştirmek için çaba sarf etmeliyiz. Almanca demek sadece konuşmak veya yazmak değildir. Almanca bir bütündür. Almanca öğrenirken dilin 4 yeteneği de geliştirilmelidir. Almanca Okuma, Almanca Dinleme, Almanca Yazma, Almanca konuşma yetenekleri birbirinden ayrı düşünülemez.

Almanca Öğrenme Teknikleri
01- Her gün düzenli olarak en az 30 dakika yeni bir şeyler öğrenmeye ayırmak.
02- Çevrenizde olan biten her şeyin Almanca karşılığını düşünmek.
03- Sinema, Radyo, Dvd, İnternet gibi teknolojik nimetleri öğrenme amaçlı sömürmek.
04- Kelime kartları ve cümle kartları oluşturun cebinizde çantanızda taşıyın.
05- Almanca sözlük ile dost olmak.(elektronik sözlükler taşıma ve kullanım açısından çok pratiktirler.)
06- Alman kültür Merkezi (GOETHE INSTITUT) kütüphanelerinden faydalanmak.
07- Alman kültürünü tanımaya çalışın Alman yazarların kitaplarını ve Alman şarkıcıların şarkılarını dinleyin.
08- Film izlerken konunun heyecanına kendinizi kaptırmadan neler konuşulduğunu anlamaya çalışın ve mümkünse not alın. Aynı filmi 3-4 kez izlemeniz özgüven kazandıracaktır.
09- Her tarafa Almanca notlar yapıştırın.
10- Almanca dergilere abone olun.
11- Alman arkadaşlarınız veya Almanya'da yaşayan akrabalarınızla Almanca pratik yapın. Skype programı bu konuda ücretsiz iyi bir çözümdür.
12- Internet size dil öğrenmede sonsuz yardım sağlayacaktır. Bedava Almanca dersleri, Almanca testler, Almanca dinleme parçaları gibi.

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim