30 Eylül 

Almanca Online Sınavlar

Tümünü Gör

Duyurular

Almanca kursuna katılarak Start A1 Sınavı'ndan başarılı olmak sizin elinizde. Almanya'da Aile Birleşimi için gerekli olan Start A1 Sınavı'na Discover'da hazırlanın.


Bu Yaz Almanca Konuşun. En uygun ücretlerle Almanca Öğrenme fırsatı Discover'da devam ediyor. Yeni dönem Almanca programlarımızın kayıtları başlamıştır. Almanca Kursu Discover demektir.
Tümünü Gör

Almanca-TestDaF Sınavı Hakkında

TestDaF Sınavı'na Nasıl Hazırlanabilirim?
TestDaF Sınavı'na Discover'da hazırlanabilirsiniz.

Ne Zaman ve Nerede TestDaF Sınavı Yapılmaktadır?
Bu sınava ülkenizdeki lisanslı bir test merkezinde veya Almanya da bulunan 150 test merkezinden birinde katılabilirsiniz. Sınav yılda birkaç kez yapılmaktadır. Sınav tarihleri TestDaF Enstitüsü'nün Web sayfasında bildirilmektedir. ( www.TestDaF.de )

Sınav Ücreti Nedir?
TestDaF sınavı için bir ücret ödenmektedir. Her ülkeye göre farklılık gösterdiğinden, sınava gireceğiniz Test merkezine bu konuda danışabilirsiniz.

Ne Zaman ve Nasıl Sınav İçin Başvuruda Bulunmalıyım?
Sınava girmeyi düşündüğünüz test merkezine yazılı olarak başvurmalısınız. Başvuru formunu ilgili test merkezinden edinebilirsiniz. Dilerseniz web sayfamızdan da indirip ve diğer evraklarla birlkte test merkezine teslim edebilirsiniz. Son başvuru tarihini test merkezi bildirmektedir. Bu tarih sınav tarihinden yaklaşık 4-6 hafta öncedir. Başvuru tarihinin sona erene kadar sınava giremeyeceğinizi bildirebilirsiniz.

Sınavdan çekildiğinizi sınav başvuru tarihi sona ermeden bilirdiğinizde sınav ücretini geri alabilirsiniz. Bazı durumlarda test merkezi sınav ücretinin %20'sini geri vermeyebilir. Ancak sınav başvuru tarihi sona erdiğinde sınava katılamayacağınıızı bildirirseniz sınav ücreti geri ödenmez.

Sınav Sonucunu Nasıl Öğrenebilirim?
Sınavdan 6 ila 8 hafta sonra test merkezi sizi sınav sonucunu bildirmektedir. Tarafınıza gönderilecek sınav sonucun arka sayfasında girdiğiniz sınavdaki her bölümle ile ilgili başarınızı anlatır bir ifade vardır. Bu açıklama size dil yeterliliğinizi değerlendirmenizde bilgi verir.

TestDaF Sınavı'nın Kapsamı
Sınav tüm yüksek öğrenim öğrencilerine yönelik olduğundan sınavın içeriği ve sorular da bu kapsamdadır. Sınav dört bölümden oluşmaktadır

Sınav Bölümlerinde İstenilenler
Okuma - Anlama Toplam 30 maddeli 3 okuma metni, süre: 60 dak.

# Dinleme - Anlama
Toplam 25 maddeli 3 dinleme metni, süre: yaklaşık 40 dakika

# Yazılı İfade
1 bölümlük yazma soruları, süre: 60 dak.

# Sözlü İfade
7 bölümlük konuşma soruları, süre: yaklaşık 30 dak. Toplam Sınav Süresi ara vermeden 3 saat 10 dakika.

# Okuma Anlama
Adayın bu bölümde konusu ve dili yüksek okulla bağlantılı olan metinleri anlayabildiğini göstermesi gerekmektedir. Aday okuma parçasının tümünü veya ayrıntıyı aynı zamanda doğrudan ifade edilmemiş bilgileri anlamayı gerektiren soruları yanıtlayacaktır. B bölümde zorluk dereceleri, soru şekilleri ve türleri birbirinden farklı üç okuma parçası vardır. (Öğrenim hayatı ile ilgili kısa parçalar, gazete ve dergi yazıları).

0212 570 18 32

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim