30 Eylül 

Almanca Online Sınavlar

Tümünü Gör

Duyurular

Almanca kursuna katılarak Start A1 Sınavı'ndan başarılı olmak sizin elinizde. Almanya'da Aile Birleşimi için gerekli olan Start A1 Sınavı'na Discover'da hazırlanın.


Bu Yaz Almanca Konuşun. En uygun ücretlerle Almanca Öğrenme fırsatı Discover'da devam ediyor. Yeni dönem Almanca programlarımızın kayıtları başlamıştır. Almanca Kursu Discover demektir.
Tümünü Gör

Nasıl Almanca Çalışalım?

Almancayı etkili çalışmak için aşağıdaki önerilerimize göz atın.

Kelime, İsimler ve Zamirler
Her kelime tekrarı yapışınızda isimleri hatırlamanız kolaylaşır. Unutmayın iyi ve kaliteli cümle kurabilmek için Almanca kelime bilginizin iyi olması gerekir. Almanca dil yapısı Türkçe'den farklı olduğundan ilk zamanlar önyargılı olmadan dilin kurallarına adapte olmaya çalışın. Size tavsiyemiz Almanca öğrenirken Türkçe düşünmemeniz.

80/20 PRENSİBİ
Yapılan dil araştırmalarına göre çoğunlukla yapılan hatalar birbirine çok benzer.Almanca öğrenenler genellikle belli kural ve yapılar yüzünden hata yapmaktadır. Çalışmalar gösterir ki dil öğrenenlerin%80inin hatalarının %20 si oldukça net ve belli olmayan kurallar ve yapılar yüzünden oluyordur.

- Düzenli oluşabilen hataları tespit etmek için ders materyallerinizi kullanın.
- Konusunda temel kuralları ile ilgili renkli bir grafik çizin ve bazı örnekler de verin ve bu grafiği masaya, mutfağa, banyoya veya sık geçtiğiniz herhangi bir yere koyun ve okuyun bilinçaltınız siz fark etmeden bu grafiği hatırlayacaktır.

KENDİNİZLE KONUŞUN
Bir Alman vatandaşı ile karşılaştığınızla kendinizde onunla konuşacak cesareti bulamıyorsanız, odanızda kendinizle Almanca konuşmak işinize yarayabilir. Bu yol sizin zorlanmaktan kurtulmanızı ve daha iyi bir Almanca telaffuz yapmanızı sağlayacaktır.

KENDİNİZE BİR MOLA VERİN
Bir kelime listesini defalarca okumanıza rağmen okuduktan sonra hiç birşey hatırlamıyorsanız, kendinize bir mola verin. Bu yöntem çok fazla etkilidir ve kısa bir tekrar, listeyi bütün öğlen tekrar etmenizden daha etkili olur. Ayrıca ezberlediğiniz kelimeleri kullanarak cümle kurmaya çalışın.

ALMANCAYI ÖNLEMEYİN
Oturduğunuz çevrede Almanca kaynak bulabileceğiniz kütüphane var mı? Sinema veya DVD izleyecek ortamlar mevcutsa bunlar faydalanın. Ya da Almanca filmler yayınlayan Tv kanalları var mı? Sıkça tekrar yapmanızı sağlayabilecek bu imkânı fark edin.

KENDİNİZİ ÖDÜLLENDİRİN
Almanca'yı öğrenmek eğlencelidir. Bir konuda ilerlemekte karar vermenize yardım eder ve o konuyu bitirdikten sonra kendinizi ödüllendirin bu yöntem iyi bir isteklendirme şeklidir.

ÇALIŞMA ORTAMINIZI DÜZENLEYİN
Çalışma ortamınız iyiyse, çalışmalarınızda da bir o kadar iyi bir motivasyonla çalışırsınız. Odanızda çalışırken çalışmaktan çok mutlu olacağınız ve kendinizi en iyi hissedeceğiniz yeri seçip orda çalışmalısınız.

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim