31 Ağustos 

Almanca Online Sınavlar

Tümünü Gör

Duyurular

Almanca kursuna katılarak Start A1 Sınavı'ndan başarılı olmak sizin elinizde. Almanya'da Aile Birleşimi için gerekli olan Start A1 Sınavı'na Discover'da hazırlanın.


Bu Yaz Almanca Konuşun. En uygun ücretlerle Almanca Öğrenme fırsatı Discover'da devam ediyor. Yeni dönem Almanca programlarımızın kayıtları başlamıştır. Almanca Kursu Discover demektir.
Tümünü Gör

Aile Birleşimi Dil Seviyeleri, Sınav Tarihleri, Sınav Fiyatları

Aile Birleşimi Start A1 Sertifikaları-Referanslarımız İçin Tıklayın

Aile Birleşimi Start A1 Soruları İçin Tıklayın

Sınav ücreti + Pin ücreti 217 TL'dir. Ayrıca konsoloslukta vize işlemlerinde 12 TL'lik Pin ücreti ödenmektedir.

Aile Birleşimi sınavları Goethe Enstitüsü tarafından İstanbul'da 15 günde bir, Ankara'da ise her gün yapılmaktadır

Aile Birleşimi Sınav Tarihleri, Sınav Ücretleri, Kurallar, Gerekli Koşullar hakkında daha kapsamlı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Aile Birleşimi İçin Gerekli Almanca Kursu

Almanya'ya Aile Birleşimi'ne Giden Yol = Discover Almanca Dil Eğitiminden Geçer

A-1 Belgesi Nedir?
Bilindiği üzere, Almanya 2007 yılının başından itibaren eş birleşimi için bir Almanca yeterlilik sınavı koymuştur. Bunun için Almanca bildiğinizi gösteren A1 Sınav Belgesi almanızı şart koşmuştur.

A-1 Belgesi Ne İşe Yarar?
Almanya'ya eş birleşimi için giden vatandaşlarımızın Almanya daki iş yerlerinde, sosyal ve kültürel alanda kolayca Almanya'ya intibak etmeleri için Almanca'yı basit düzeyde bildiğini gösteren bir belgedir. Yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı, Almanya kendi ülkesinde hayata kolay ve hızlı intibak edecek vatandaşları kabul etmektedir. Burada A-1 Belgesi, bizim Almanca'yı oradaki hayata kolay intibak etmemiz için almamız gereken bir sınav kazanım sonuç belgesidir. Biz her ne kadar bu belgeyi sizlere aldırıp Almanya'ya eşlerinizin yanına gönderiyoruz; fakat Discover'da verilen 120 saatlik kurs tamamlama belgesinin üzerine, bedeli Almanya devleti tarafından ödenmek üzere Almanya'da 180 saatlik ek bir kursa daha tabi tutulacaksınız. Türkiye'de ne kadar iyi, düzgün ve kaliteli gramere dayanan Almanca eğitimini alanında uzman öğretmenlerden alırsanız oradaki ek Almanca derslerinde o kadar rahat edeceksiniz. Discover dil eğitim kurumları olarak, alanlarında uzman, başarılı, Almanya'da eğitim görmüş, oradaki sosyal-kültürel hayat, iş hayatı ve aile yaşam ilişkilerini bilen eğitimciler ile çalışmaktayız.

A1 Sınavı'nı kazanmak için Almanca'yı sadece bilmek önemli değildir, yeterli de değildir. Bu sınavın içeriğini ve teknik yönlerini, soru cevap sistemlerini bilmek de önemlidir. Bir çok vatandaşımız Almanca'yı bilmelerine rağmen bu sınavda başarısız olmuştur. Bu sınav ile birlikte derslerimizde, size Aile Birleşimi sürecinde karşılaşacağınız tüm bürokratik problem ve sorunlarda hocalarımız sizlerin yanınızda birer danışman olarak destek olacaklardır. Size derslerimizde Almanya'da kültürel-sosyal hayatınızda ve iş hayatınızda karşılaşabileceğiniz tüm sorunların üstesinden nasıl geleceğinizi; aile içi yaşamda oradaki diğer ülkelerin vatandaşları ile kuracağınız ilişkilerde nasıl bir yol izleyip, nasıl kolayca adepte olacağınız Discover Almanca dil kurslarında anlatılacaktır.

Biz, Discover Almanca kurslarında zaten Almanca'yı en iyi sistem ve metodlarla öğrettiğimizi biliyor ve bunun gururunu yaşıyoruz. Ayrıca yukarda saydığımız tüm sorunlarınız için size Almanya'daki yaşamınızda Aile Birleşimi psikolojik desteği de vermekteyiz.

A1 Sınavı Nasıl Yapılmaktadır (Konu Ve İçeriği)?

1. Bölüm: Dinleme-Anlama:
Bu bölüm 25 puan olup bir CD'de geçen 15 diyalogdan oluşmaktadır. Bu konular CD'deki 15 diyalog ve 3 seçeneğe sahip şıklı doğru yanlış şeklindedir. Konular, bir markette, otel ve motellerde, restaurantlarda, trende-istasyonlarda, alışveriş merkezlerinde, iki aile arasındaki bir toplumsal olayda, iki öğrenci arasında, bir partide eğlence merkezlerinde ve hayatın yaşamın tüm alanlarında geçebilmektedir. Bunların içerisinde saatler-sayılar-günler-aylar da konulara dahil olmaktadır. Bu diyaloglar içinden seçilen sorulardan cevaplar oluşturulmaktadır. Yani bizim eğitim sistemimizde 100'e yakın bu tür diyalog işlenecek, 600-1000 arası kelime-sözcük ve fiil öğreneceksiniz.

2. Bölüm: Okuma-Anlama ve Doğru Cevaplama:
Bu konuda hangi kelimenin ve işlenmekte olan bir metnin hangi cümlesinin içeriği olduğu ve verilen şahıs zamirleri-nesne-tümleç-yüklemin-bağlaç ve eksik kelimelerin doğru yere yerleştirilmesi eylemidir. Ayrıca, Anlama kısmında ise konuda geçen olayları iyice anlamak ve konunun altında sorulan soruları doğru cevaplayarak doğru cevabı bulup *çarpı koyabilmektir. Tabi ki bu da Almanya'da yaşayan insanların sosyal ve kültürel yaşamları ile iş yaşamları içinde geçen konuşmalar, diyaloglar ve yaşamda olan olayları kapsamaktadır. 15 puan yine 600-1000 kelime içinde işlenecektir.

3. Bölüm: Okuma-Anlama-Boşluk Doldurma: (10 puan)
A: Burada bir tabela şilt veya bir eczane, market, posta gibi iş yerlerinin açılış kapanış veya çalışma saat ve günlerini gösterir çizelgelerini anlayıp sorulan soruya doğru yanıtı verebilmektir.

B: Bir tatil veya rezervasyonlarda rezervasyon yaptırırken eksik bırakılan yerlere verilen eksik cümleleri yerine yerleştirmek ve doğru cevapla boşluğu doldurmaktır.

C: Verilen bir adresi bulmak ve onu doğru tarif etmek, bunlarda toplamda 25 puandır. Bunlar da günlük diyalog ve sosyal, kültürel ve iş alanlarında yine geçen olayları kapsamaktadır.

3: Bölüm:
A: Bir Konunun Okunup Anlanması ve Boşluk Doldurma
B: Verilen Bir Konu ve Cümlelerle En Az 35 Kelimeden Oluşan Bir Mektup Yazma=(15 puan)

Burada verilen bir konunun cümleleri ile 35-40 kelimeden az olmamak üzere bir mektup-e mail yazabilmektir. Ayrıca verilen bir randevu veya bir rezervasyonu en doğru şekilde yanıtlayıp boşlukları doldurmaktır. (10 puan)

4. Bölüm: Tanıtım ve Verilen Nesne İle Karşınızdakine Soru Sorma ve Soruya Cevap Verme: (25 Puan)
Burada kendinizi tanıtıyorsunuz. Nereden geldiğinizi, nereli olduğunuzu, adınız, soyadınız, vs. gibi kendi öğretmenlerimizin hazırlayıp sizlere özel olarak eğitecekleri tanıtım ile siz (15) puanı kesinlikle alacaksınız. Ayrıca, verilen nesnelerden cümlelerle soru ve cevaplar vermekte kendi öğretmenlerimizce sınavda sorulan her nesnenin ve kartın aynısı Discover dershanelerinde mevcuttur.

Discover Eğitim Kurumu Olarak Nasıl Çalışıyoruz?
Eğitmenlerimiz Almanya'da yaşamış,t üm Almanya'daki sosyokültürel iş yaşamını ve aile yaşamını birebir yaşamış, bu tür tüm sınavların içeriğini bilen ve bu sınava iştirak etmiş %100 başarı sağlamış eğitmen ve öğretim görevlilerinden oluşmaktadır.

Doküman ve Kitaplarımız:
Yukarıda bahsedilen A-1 Sınavı ile ilgili tüm dökümanlarımız, gramer kitaplarımız, CD ve broşürlerimiz sizlerin daha kolay öğrenebilmesi için, uygun sistemlerle sözel, yazıtsal, göreceli ve duyumsal sistemlerle Discover eğitmenleri tarafından hazırlanmış olup, eğitimin başarısı için derslerde sunulacaktır.

Kaynak Olarak Faydalandığımız Kitaplar:
1. SCHRİTTE 1-2
2. GRAMATİK DUDEN
3. AHA: Tomas Huber 1-2
4. FİT FÜRS GEOTHE ZERFİKAT START DEEUTSCH 1
5. GEOTHE ÜNİVERST GRAMER
6. GRAMMATİK FÜR DEUTSCHE SPRACHE
7. PASSWORT

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim