ŞUBELERİMİZ:
Kadıköy Discover English
Bakırköy Discover English
Bakırköy Junior Center
Tel: 0216 414 78 18
Tel: 0212 660 50 26
Tel: 0212 570 18 32
Fax: 0216 414 78 38
Fax: 0212 660 50 24
Fax: 0212 543 96 32
Web: www.discoverenglish.com      E-mail : info@discoverist.com  

Hollandaca Online Sınavlar

Duyurular

Bu Yaz Hollandaca Konuşun. En uygun ücretlerle Hollandaca öğrenme fırsatı Discover'da devam ediyor. Yeni dönem Hollandaca programlarımızın kayıtları başlamıştır. Hollandaca Kursu Discover demektir.
Tümünü Gör

Hollanda Aile Birleşimi Kursu Hakkında

15 Mart 2006 tarihinden itibaren belli bir süre için geçici oturum izni alarak Hollanda'ya yerleşmek isteyen bazı ülke vatandaşları için yurtdışında temel yerleşim bilgi sınavına girme zorunluluğu getirilmiştir. Bu zorunluluk Hollanda'da yaşayan biri ile aile oluşturmak veya halen Hollanda'da yaşayan ailesiyle yeniden bir araya gelmek isteyen aile üyeleri için geçerlidir. Ayrıca Hollanda'da görev yapacak din görevlilerinin de söz konusu sınava girmeleri gerekmektedir.

Belli bir süre için Hollanda'da yaşamak isteyen kişiler Hollanda'ya gitmeden önce kendi ülkelerinde bu sınava hazırlanmak ve sınavda başarılı olmak zorundadır. Bu kişiler Hollandaca dili ve Hollanda toplumu hakkında temel bilgileri edinecektir. Edinilen bu bilgiler sınava girecek kişinin sürekli ikame ettiği ülkede bulunan Hollanda temsilciliğinde yapılacak sınavla test edilecektir. Temel Yerleşim Bilgi Sınavı Geçici Oturum İzni (MVV) almadan önce tamamlanması gereken aşamalardan biridir. Sadece Geçici Oturum İzni (MVV) elde etmiş kişiler Oturum İzni için başvuruda bulunabilir.

Yurtdışında yapılan Uyum Sınavı Hollandaca Dili ve Hollanda toplumu hakkında bilgi edinmenin ilk adımıdır. Sınavda başarılı olanlar Hollanda'ya ulaştıklarında daha fazla uyum için gerekli çabayı göstermek zorundadır.

Sınav Hakkında Bilgiler

Temel Yerleşim Bilgi Sınavı sınava girecek kişilerin Hollanda'ya gitmeden önce ikamet ettiği ülkede bulunan Hollanda temsilciliğinde girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Sınavda başarılı olduğunu belgeleyen sertifika, Geçici Oturum İzni (MVV) almadan önce alınması gerekli belgelerden biridir. Sadece Geçici Oturum İzni'ne (MVV) sahip kişiler Oturum İzni için başvuruda bulunabilecektir. Oturum İzni Hollanda'da 3 aydan fazla kalmak isteyenler için zorunludur. Sınav Hollandaca dilinde sesli olarak yapılır. Bu şekilde sınava giren kişinin hem Hollandaca dil becerileri hem de Hollanda toplumu hakkındaki bilgisi test edilir.

Sınav İçin Başvuru ve Kayıt Koşulları Nelerdir?

Kayıt Formu IND'nin resmi web sitesindeki kayıt formu doldurularak yapılır. Kayıt işlemi tamamlanır tamamlanmaz aday ödeme tanıtım numarası alır. Daha sonra bildirilen hesaba daha önce alınan ödeme referans numarası belirtilerek 350 Euro sınav harcı yatırılır. Ödeme işlemi gerçekleşir gerçekleşmez sınava girmek için Hollanda Konsolosluğu veya Büyükelçiliği'nde sınav için randevu alınabilir. Bunun için adayın ikamet etmekte olduğu ülkede bulunan temsilciliğe başvurması gereklidir.

Sınava Girme Prosedürü Nelerdir?

Aday sınav için belirtilen tarih ve yerde hazır bulunmalıdır. Aday öncelikle geçerli bir pasaport ile kimliğini doğrular. Pasaport fotokopisi de kimliğin doğrulanması için yeterlidir. Adayın kişisel bilgileri not edilir, fotoğrafı çekilir ve parmak izi alınır. Ardından konsolosluk görevlisi tarafından adaya sınav süresince neler yapması gerektiği konusunda bilgi verilir. Sınav doğrudan bilgisayara bağlı bir telefon aracılığı ile yapılır. Sınav başlamadan önce adaya Hollandaca olarak kendisinden yapılması istenen şeyler tekrar hatırlatılır. Aday mikrofondan sesi duyar ve sorular bilgisayar aracılığı ile sorulur. Kulaklık eklenmiş mikrofon aracılığı ile aday cevaplarını sesli olarak iletir.

Sınavın Süresi Nedir?

"Hollanda Toplumu Hakkında Bilgi" (Birinci Bölüm), yaklaşık 15 dakika sürer. Beş dakika ara verilir ve Hollandaca Dil Bilgisinin test edildiği ikinci bölüme geçilir. Bu bölümde de adaya 15 dakika süre tanınır.

Sınavda Başarılı Olmak İçin Gerekli Ölçütler Nelerdir?

Sınavın her iki bölümünden de geçer notu alan aday Temel Yerleşim Bilgi Sınavında başarılı olmuş sayılır. Sınavın bir bölümünde başarısız olan adayın sınavın tamamı için yeniden sınava girmesi gerekir. Sınavdan geçer not alan adayın sertifikası bir yıl için geçerli sayılır. Buna göre sınavda başarılı olan adayların MVV için bir (1) yıl içinde başvuruda bulunması gerekir.

Hollandaca Aile Birleşimi kursları için her hafta yeni kurslar açılmaktadır. Hollandaca Kurs ücretleri telefon ve e-mail ile öğrenilebilir. Hollandaca kurs fiyatları çok uygun tutulmaktadır. Hollandaca eğitiminde tecrübeli ve uzman öğretmenlerimizle adayları sınava en iyi şekilde hazırlamaktayız. Siz de vakit kaybetmeden hedeflerinize ulaşmak için Discover English'e gelin.

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim