31 Ağustos 

İngilizce Online Sınavlar

Duyurular

Bu İlkbahar İngilizce Konuşun. En uygun ücretlerle İngilizce öğrenme fırsatı Discover'da devam ediyor. Yeni dönem İngilizce programlarımızın kayıtları başlamıştır. İngilizce Kursu Discover demektir.

Tümünü Gör

Düzenli Bir Ders Çalışma Planı Oluşturun...

Ders Çalışın
Üzgünüz ama eğlence de bir yere kadar. Mümkün olan her fırsatta yeni şeyler öğrenebilmek için düzenli bir ders çalışma planı oluşturun. Her gün belli bir zaman dilimini İngilizce öğrenmek için bloke edin. İngilizce ders çalıştıkça, yabancı dili anlamanız kolaylaşacak ve konuşma kaliteniz bir native kadar iyi düzeye yaklaşacaktır. "Ben Nasıl İngilizce Çalışırım? İngilizce'ye Yeteneğim Yok?" gibi bahaneler sadece yaşı küçük ve öğrenme disiplini olmayan kişiler için geçerli olabilir. Dilin sefasını sürmek istiyorsanız öncesinde biraz çaba ve emek sar etmeniz gerekir. Unutmayın yabancı bir dili ikinci dil olarak öğrenen herkes muhakkak ders çalışmıştır.

Test çözün, bilgi düzeyinizi kontrol edin, kendi durumunuzu takip edin.

Avrupa birliği dil portfolyosunda amaçlandığı gibi bireylerin kendi şahsi gelişimlerinden sorumlu olmaları gerekir. İngilizce öğrenen her öğrenci kendisine bir pasaport (karne, değerlendirme çizelgesi) oluşturmalıdır. Gelişiminizle ilgili bir hedef koyun(lütfen gerçekçi hedefler koyun mümkünse bir uzmandan yardım alın.) İngilizce öğrenip öğrenmediğinizi, nerede hatalar yaptığınızı, eksik kaldığınız noktaları, ingilizce kelime bilginizi sürekli test edin. İngilizce kursuna gitmek tek başına yeterli değildir. Sizin de eğitimlere dahil olmanız ve İngilizce öğrenmeyi arzu etmeniz motivasyonu arttıracaktır.İngilizce Dinleme Alıştırmaları Yapın
Evde yabancı kanalları izlerken mümkünse bir kulaklık takın. Dışarıdan seslere kulağınızı tıkayın ve yabancı seslerin tınısını takip edin. Konuşma müzik gibi kendinden notalıdır. Sesler her dilde belli düzende akar.

Alışık olduğunuz ana dilinizin haricinde ikinci bir dili öğrenmeye başlamadan önce ne kadar anlamsız geldiğini hatırlayın. Şimdi ise yavaş yavaş bazı kelimeler anlaşılır hatta bazı cümleler anlaşılır olunca öğrenmek ne kadar keyifliymiş diyeceksiniz.

İngilizce Ses Kaydınızı Yapın
Evet, neden olmasın. Bilgisayarınızı veya cep telefonunuzu bu iş kullanabilirsiniz. Sık sık İngilizce konuşun ve kaydedin. Kayıtları dinleyin ve doğru telaffuz için çalışmalar yapın. Unutmayın ne kadar çok uğraşırsanız o kadar kaliteli bir İngilizce'ye sahip olursunuz.

İngilizce Öğrenmekten Keyif Alın
İngilizce öğrenmek kariyeriniz veya okulunuz için önemli olsa da siz bu işten keyif alma yöntemlerini keşfederek daha kısa sürede İngilizce öğrenebilirsiniz. Kendi ingilizce öğrenme yöntemlerinizi geliştirin. Paraya kıyın tanıştığınız yabancılara çay ısmarlayın bedeva pratik yapın.

İngilizce öğrenmek sizi sosyalleştirir. İngilizce öğrenmek size yeni arkadaşlarla tanışma fırsatı sunar. Yabancı dil kursları sizi gerekli bilgi ile donatmakla kalmaz sıradan hayatınıza bir renk katar. İhtiyacınız olmasa bile dil kursu sizi öğrenmeye motive eder ve ileride uzun yurtdışı geziler planlayabilirsiniz.

Nasıl İngilizce Öğrenebilirim?

İngilizce Konuşma ve İngilizce Öğrenme Tavsiyeleri

Korkusuzca Konuşun
Öğrendiğiniz her kelimeyi tekrar etmekten konuşmaktan çekinmeyin. Karşınızdakilere nasıl göründüğünüzü umursamayın ne kadar aptalca olduğunu düşünürseniz düşünün, ayna karşısında zaman geçirin ve kendinizle konuşun.

Tüm Kaynakları Sömürün
İngilizce kursuna gidiyor olmanız başka bir kaynaklardan ders çalışmanıza mani değildir. İnternet, TV, DVD, ve dergiler İngilizce öğrenmek için harika içerikler sunarlar. Seviyenize uygun kaynaklar için kursumuzdan her zaman tavsiye alabilirsiniz. Unutmayın ücretsiz kütüphane ve internet salonlarımız bu konuda size faydalı olabilir.

Hayatınıza İngilizce Katın
İngilizce öğrenmek için etkileşimde bulunduğunuz mecraları İngilizce'ye çevirin. Örnek olarak sürekli dinlediğiniz radyo kanalını İngilizce dinleyin. Sürekli okuduğunuz günlük Türkçe gazeteler yerine İngilizce olanları okuyun. Elinizin altında İngilizce notlar olsun, odanızdaki her objenin üstüne isimlerini post-it ile yazın. Hayali bir mektup arkadaşı yaratın ve ona düzenli mektup yazın. Lütfen mektupları bir dosyada saklayın; İngilizceniz ilerlediğinde gelişim seviyenizi daha rahat kavrarsınız.

Yabancı Sese Kulak Verin
Mümkün olduğunuzca dinleme yeteneğinizi geliştirmek için yabancı kanallar dinleyin ve dinlerken not alın. Yabancı öğretmenlerimizle yaptığımız ekstra aktiviteler ve konuşma derslerini asla kaçırmayın. Unutmayın dil öğrenmenin amacı konuşmaktır. Bulduğunuz her fırsatı iyi değerlendirmek zorundasınız.

Teknoloji Dile Geldi
Podcast, MP3, IPHONE, elektronik sesli sözlük, E-book, Pocket PC gibi yeni ve güncel teknolojiler İngilizce öğrenmek yeni fırsatlar doğuruyor. İngilizce Pod-castler kulağınızı geliştirmek için harika ve ücretsiz sesli haber klipleridir. Taşınabilir MP3 player'la podcastleri kullanabilirsiniz. Yeni nesil cep telefonları ve 3G teknolojisi her yerden bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırmaktadır.

Elektronik sesli sözlükler ağır ve hantal sözlüklere taşımayı üşünenlere ve yüzlerce sayfanın içinden bir kelimeyi bulmayı zor bulanların en iyi yardımcıları olacaktır. Elektronik sözlükler kendi başına ayrı bir cihaz olarak veya telefonlarınız için yazılım olarak satılmaktadır. Kullanmanızı tavsiye ederiz. E-book kullanımı kolay ve mobil olarak taşınması kolay yeni nesil kitap olarak yaygınlaşacaktır. Pocket-PC (Akıllı cep telefonları) Windows tabanlı olanlar birçok farklı İngilizce öğrenim yazılımlarını rahatlıkla çalıştırabilir.

İngilizce Müzik Dinleyin
Müzik dinlemeyi seviyorsanız konsantre olun ve sözleri tekrar etmeye çalışın. Şarkı sözlerini not alın sevdiklerinize İngilizce şarkı söyleyin. (Utanmayın cesaret önemlidir.) İngilizce dinleme yeteneğinizi geliştirmek için müzik dinlemek iyi bir yöntemdir. Hiç karaoke denediniz mi? Deneyin çok eğlenceli olduğunu göreceksiniz. Google'da karaoke yazarsanız bir çok ücretsiz Karaoke sitesi göreceksiniz. İngilizce altyazılı şarkılara eşlik ederken cesaret kazanacak eğlenecek ve İngilizcenizi geliştireceksiniz. Sınıf arkadaşlarınızla Karaoke partileri yapın kolay kaynaşırsınız ve İngilizce öğrenmenin ne kadar keyifli bir süreç olduğunu tekrar anlarsınız.

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim