Çocuklar İçin İngilizce Dil Okulu Güz Dönemi Kayıtlarımız Başlamıştır. 30 Kasım tarihine kadar indirimli kayıt fırsatı.
Çocuğunuz Kolejde Okuyanlardan Daha İyi İngilizce
Öğrensin İstemez Misiniz?

İngilizce Online Sınavlar

Duyurular

Bu İlkbahar Almanca Konuşun. En uygun ücretlerle İngilizce öğrenme fırsatı Discover'da devam ediyor. Yeni dönem İngilizce programlarımızın kayıtları başlamıştır. İngilizce Kursu Discover demektir.

Tümünü Gör

Veli Eğitimleri

30 Kasım Tarihine Kadar İndirimli Kayıt Fırsatlarından Yararlanın
İNGİLİZCE YAZ DİL OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLADI

Çocuklar için İngilizce Eğitimin Yararları

Küçük çocuklarda dil öğrenme doğal olarak gelişmektedir. Yetişkinlerin ya da gençlerin tersine, bilinçli bir öğrenme olmadan da dil öğrenmeye isteklidirler. Konuşulanları taklit etme ve kuralları kendi kendilerine çözme yeteneğine sahiptirler.

İngilizce'yi gramer esaslı eğitim sisteminde öğrenmiş bir yetişkinden İngilizce konuşmanın çok zor olduğunu duymazlar ise, bu tip hiçbir düşünce akıllarına gelmez.

İngilizce Eğitimine Erken başlamanın faydaları

 Çocuklar, ana dillerini öğrenebilmek için doğuştan sahip oldukları dil-öğrenme yeteneklerini kullanırlar ve bu nedenle aynı yetenekleri İngilizce öğrenmek için de kullanabileceklerini kısa bir zamanda fark ederler.
 Çocuklar daha çok oyun benzeri faaliyetler yardımı ile öğrenirler. Bir yetişkinin eşliğinde yapılan faaliyetlerde yer alarak dili kolayca öğrenirler. Öncelikle faaliyeti anlar, daha sonra da yetişkinin konuştuğu dilden anlam çıkarırlar.
 Çocukların İngilizceyi günlük hayatlarıyla özdeşleştirmek için daha çok imkânları vardır. Okuldaki programları genelde daha müsaittir ve zihinleri bir yetişkin kadar çok bilgiyle dolmamıştır. Ev ödevleri yok denecek kadar azdır. Dil öğrenirken bir yetişkin gibi strese girmezler.
 Küçük yaşlarda ikinci bir dili öğrenmeye başlayan çocuklar, hayatlarının ilerleyen dönemlerinde üçüncü, dördüncü ya da birçok dili öğrenmeye çalıştıklarında aynı doğal öğrenme yeteneklerini kullanırlar. Bu sayede, sadece ana dilini bilen bir çocuğa oranla yeni dil öğrenme yetenekleri daha gelişmiş olur.
 Dili öğrenirken kendiliğinden öğrenen çocukların diğer çocuk ve yetişkinlere göre dil telaffuzları daha iyi olur. Ayrıca yabancı dile ve dili konuşan kültüre karşı yüksek duyarlılık gösterirler. Sadece ana dilini konuşan çocuklar, büyüyüp ergenlik çağına geldikleri zaman yeni dil öğrenme yetenekleri körelir. İngilizceyi gramer kitaplarından çalışarak öğrenmeleri gerektiğini düşünürler.

İngilizce öğrenme aşamaları

Konuşma dili okuma ve yazma aşamalarından önce kendiliğinden öğrenilmektedir.

 Konuşulmayan Dönem
Bebekler ana dili öğrenirken evvela "konuşulmayan dönem" den geçerler. Bu süreçte, çevreyi izlerler, dinlerler, mimikler veya jestlerle iletişim kurmaya çabalarlar. Çocuklar İngilizce öğrenirken de, bebeklerin konuşulmayan dönemindekine benzer bir dönem yaşayabilirler.

Ebeveynler bu süreç boyunca çocuklarına İngilizce kelimeleri tekrar yaptırarak onları konuşmaları için zorlamamalıdırlar. Onun yerine 'ebeveynin tek taraflı konuşması yöntemi' uygulanması faydalı olur. Ebeveyn öğrenmeyi kolay hale getirmek için özel bir konuşma şekli ile yaklaşır ise, çocuklar da ana dilini öğrenme süreçlerindeki yeteneklerini kullanabilir hale gelir.

 Konuşmanın başlaması
İngilizce derslerinin sıklığına bağlı olarak, bir süre sonra, konuşmalarda basit kelimeler veya kısa kalıplar kullanmaya başlar. Örnek: Bear, monkey, 'What is this?', 'It is my pencil.'... Ayrıca çocuk, çok kelimeden oluşan bazı ifadelerde söylenişi aynen taklit ederek ezberler. Örnek: 'I do not', 'This is a table.', 'Have we go!'... Bu süreç bir zaman daha devam eder. Çocuk, kendine ait ifadeler oluşturarak konuşmaya başlayıncaya kadar dilini geliştirir, yeni öğrendiklerini konuşmalarında kullanmaya çalışır.

 İngilizce'nin geliştirilmesi
Çocuklar zamanla ezberlemiş oldukları bir kelimeye bildikleri başka bir kelimeyi ekleyerek ifadeler oluşturmaya başlar. Örnek: 'a cat', 'a yellow cat', 'a yellow and black cat'... Aynı zamanda ezberlemiş oldukları ifadelere de eklemeler yapabilirler. Örnek: 'This is my table.', 'Let's go to the cinema!'... Çocuğun, İngilizce ile ilgili tecrübelerine ve eğitiminde edindiklerinin niteliğine bağlı olarak ortaya bütün cümleler de çıkmaya başlar.

Hayal kırıklığına uğrama ve Hatalara Bakış Açınız ve Açımız

İngilizce dersleri başladıktan sonra çocukların bazılarında (özellikle erkek çocuklar) düşündüklerini İngilizce ifade edemedikleri için hayal kırıklığına uğrar. Bazıları da İngilizce' yi ana dili gibi hızlı konuşmayı isterler. Hayal kırıklığından kurtulmak için, 'I can count to 12 in English' gibi tekerlemeler ve şarkılar yarar sağlar.

Çocuklar hata yaptıkları zaman bu onlara söylenmemelidir. Çünkü anında yapılan düzeltmeler öğrenme heveslerini kaçırır. Hata İngilizce' nin gramer kurallarını öğrenmeye çalışma sürecinde ya da konuşma aşamalarında meydana gelebilir. 'I comed', diyen bir çocuk ebeveyninden 'Yes, you came' diye bir ifade duyarsa, bir süre sonra 'came' demeye başlayacaktır. Yani ebeveynlerinden doğru olanı bu şekilde işittiklerinde, hatanın düzelmesi kendiliğinden meydana gelecektir.

Çocuğunuzu Bize Sorun!

Öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan öğrencilerimizin etkinlikleri, proje ödevleri ve sınav sonuçlarının değerlendirmelerinden oluşan öğrenci portfolyolarını inceleyebilir, program süresince ilerleyen kişisel gelişimlerini takip edebilirsiniz. Hazırladığımız portfolyolar öğrencilerin kendi çalışmalarını değerlendirmeye katmaları, her birinin kendi ilerleyişini izlemesini sağlar ve bireysel olarak öğrencilerin performanslarının değerlendirilmesi için bir temel oluşturur. Böylece hem velilerimiz hem de öğrencilerimiz daha somut bir veriye ulaşabilir. Öğretmenlerimizle birlikte değerlendireceğiniz portfolyolar öğrencilerimize İngilizce Öğrenme yolunda en doğru ve faydalı yolu gösterecektir.

0212 570 18 32

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim