Çocuklar İçin İngilizce Dil Okulu Güz Dönemi Kayıtlarımız Başlamıştır. 30 Eylül tarihine kadar indirimli kayıt fırsatı.
Çocuğunuz Kolejde Okuyanlardan Daha İyi İngilizce
Öğrensin İstemez Misiniz?

İngilizce Online Sınavlar

Duyurular

Bu İlkbahar Almanca Konuşun. En uygun ücretlerle İngilizce öğrenme fırsatı Discover'da devam ediyor. Yeni dönem İngilizce programlarımızın kayıtları başlamıştır. İngilizce Kursu Discover demektir.

Tümünü Gör

Discover Junior Kurslarımız Hakkında Sık Sorulan Sorular

Merkezinizde İngilizce kursa başlamadan önce çocuğumun yapması gereken bir şey var mı?

Evet, Daha önce İngilizce eğitimi aldıysa çocuklara özel Seviye tespit sınavımıza katılarak mevcut bilgisini ölçmemiz gerekir. Böylece en doğru eğitimi alacaktır. Sınava dilediğiniz herhangi bir zamanda şubelerimizde katılabilirsiniz.
 

1 yıl içinde kaç İngilizce eğitim döneminiz vardır?

Her yıl 3 dönemden oluşan programlar düzenleriz.
. Güz dönemi: Ekim ve Şubat ayları arasında 
. Bahar Dönemi: Şubat ve Haziran Ayları Arasında 
. Yaz Dönemi: Haziran ve Ağustos Ayları arasında

Ayrıca sömestr ve yaz dönemlerinde isteyen öğrencilerimize ekstra yoğun programlar düzenlenmektedir. Dönem aralarında yeni sınıflar açılmaktadır. Geç kaldık diye üzülmeyin; yeterli sayı oluştuğu sürece yeni sınıflarımız tüm yıl boyunca açılmaktadır.
 

Çocuklar için İngilizce kursları ne zaman başlıyor ve belli bir başvuru tarihi var mıdır?

Dönem başlarında kayıtlarımız ilan edilmektedir. Kayıt tarihleri her yıl okul açılışları ve tatil dönemlerine göre yeniden organize edilmektedir. Unutmayın en ideal İngilizce kursuna başlama dönemi Ekim ayıdır. Web sitemizden ve şubelerimizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.
 

 Hangi yaşta çocukları eğitimlere kabul ediyorsunuz?

. Kids kursları:7-15 yaş grubundaki ilköğretim öğrencileri
Her yaş grubu için farklı sınıflar açılarak yaş gruplarına özel sınıf dağılımları dengeli bir şekilde oluşturulmaktadır.
 

Öğretmenler yabancı mı Türk mü?

Her sınıfın öğretmeni Türk'tür. Öğrencilerimizin seviyeleri ilerledikçe Yabancı Öğretmenlerimizde her hafta derse girmeye başlarlar.
 

Öğretmenleriniz ne kadar tecrübeli?

Discover Eğitim Merkezi olarak, çocuk psikolojisinden anlayan ilköğretim eğitiminde deneyimli uzman bir öğretmen kadrosu ile çalışırız. Discover Eğitim Merkezi'nde deneyimsiz üniversite öğrencileri ders anlatamaz. Sevgili çocuklarımıza en iyi öğretmenleri seçerek en kaliteli eğitimi vermeyi görev biliriz.
 

Çocuğum daha önce hiç İngilizce eğitimi almadı. İngilizce'yi öğrenmekte zorlanır mı?

İlköğretim İngilizce kurslarımızda çocukların eğleneceği ve öğreneceği şekilde programlar düzenleyerek onlara yabancı dili sevdirmeyi amaçlarız. İngilizce kurslarımıza katılan çocukların seviyelerine uygun bir programla eğitim almaları öğrenme zorluklarını ortadan kaldırmaktadır.
 

Çocuğum 1 hafta sonu derse katılmazsa ne olacak. Kaçırdığı konular hakkında telafi dersi veriyor musunuz?

Evet ders kaçırdığı gün için telafi dersi veriyoruz. Hatta okulda sınavları varsa sınıf öğretmenine 1 hafta önceden bildirildiği takdirde sınava özel ekstra çalışmalar da yapıyoruz.
 

Çocuğum kursta başarılı olamazsa bir üst kura geçiriyor musunuz?

Hayır, başarı sağlayamayan öğrencinin bir üst kura geçişini yapmıyoruz. Başarısız öğrenci bir üst seviyede zorlanacak ve yabancı dil öğrenme hevesi kırılacaktır. Eğitimi çok zor bulan öğrencinin tüm motivasyonu kaybolacaktır.
 

Derslerde ne tür aktiviteler yapıyorsunuz?

Çocuklara İngilizce kursları düzenlerken İngilizceyi kısa sürede öğretmekten çok, zaman içinde İngilizceyi edinmelerini amaçlarız. Çocuklarımızda doğuştan var olan yeni bir dil öğrenme yeteneğini harekete geçirecek tekniklerle onları donatırız. Dilin 4 temel öğesi vardır; okuma, dinleme, konuşma ve yazma. Öğrencilerimizin bu yeteneklerini geliştirmek için birçok farklı teknik kullanırız.

Oxford yayınlarını kullanmamızda ki en büyük etken öğrencilerin dil yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan yapıda olmasıdır. Şarkı, şiir, hikâye, tiyatro, drama, yarışma gibi tüm enstrümanlar öğrencilerin motivasyonlarını arttırmaya yarayacaktır. Eğitim boyunca öğrencilerimiz aralarında ikili ve grup çalışmaları yapacaklardır. Böylece öğrendikleri dili karşılıklı olarak uygulama şansı bularak yeteneklerini geliştireceklerdir.
 

Sınıflarda en fazla kaç öğrenci bulunmaktadır?

Sınıflarımızda en fazla 14 öğrenci vardır.
 

Öğretmenler sınıftaki öğrencileri kontrol edebilecekler mi?

Evet, tüm öğretmenlerimiz konusunda uzman kişilerden oluşmaktadır. Sınıf yönetimi konusunda eğitim almış uzmanlardır. Öğretmenlerimiz öğrencileri öğretmeye motive edecek donanıma sahip kişilerden oluşur.
 

Sınıf ders saatleri çocuğuma uymuyor. Saatleri değiştirebilir misiniz?

Hayır, ders saatleri çoğunluğun uyabileceği bir zaman dilimine göre ayarlanmıştır.
 

Çocuğumun seviyesi hızla ilerlerse kur atlaması mümkün müdür?

Tavsiyemiz çocuğunuzun arkadaşlarıyla aynı hızda İngilizce öğrenmesidir. Eğer öğretmenleri tarafından seviyesi sınıf arkadaşlarından yüksek olduğu tespit edilen öğrencilerimiz olursa onların seviyesi değiştirilebilmektedir.
 

Her hafta ödev veriyor musunuz?

Her öğrencimiz sınıfta gördüğü derslerin konusuna bağlı olarak değişik miktarlarda ev ödevi ve projeler verilmektedir.
 

Kurs süresince tatil var mı?

Resmi tatiller ve sömestre tatili kursumuzda da uygulanmaktadır.
 

Discover Education Group olarak, kurs sonuna gelindiğinde çocuklarımızın başarılı olacağını garanti edebiliyor musunuz?

Öğrencilerimize kurs süresince birçok yeni yetenek kazandırılacaktır. İngilizce okuma, konuşma, yazma ve dinleme öğrencide ömür boyu kalacak şekilde yerleşecektir. Yabancı dil öğreniminde özgüven kazanacak ve başarılı olmak için fazla çaba harcamayacaktır.

Unutmamamız gereken dil öğrenenimi sabır isteyen uzun soluklu bir eğitimdir. Uzun çalışma ve emek sonunda başarı doğal olarak gelecektir.

0212 570 18 32

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim