DISCOVER ENGLISH YDS KURSU

Discover'da YDS kursları YDS sınavı konusunda uzmanlaşmış öğretmenler tarafından verilir. YDS kurslarında Genel İngilizce bilgileri verilmez. Zaten genel İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler, gramer konularını daha önce sınavlarda çıkmış ya da benzer soru tipleri içinde stratejilerini öğrenerek ilerlerler. Her soru tipi ile ilgili ayrı ayrı stratejiler ve kurallar verildikten sonra ilgili konunun ardından bolca test çözülür ve öğrencilerimize bireysel çalışmaları yapmaları için bolca test verilir.

Test teknikleri ve stratejileri üzerine yoğunlaşılan YDS programımızda öğrenciler öncelikle seviye tespit sınavına alınır. Intermediate düzeyinde İngilizce bilgisine sahip bir öğrenci için 55 - 60 arasında bir skor elde etmeleri hedeflenir. Daha önceden sınava girmiş olanlar için ise almış oldukları puana 20 puan eklemeleri hedeflenmektedir.

60-80 arası bir skor elde edebilmek için en az Upper-Intermediate seviyesinde İngilizce bilen öğrencilerin katıldığı YDS derslerimiz 3 ana başlıkta toparlanır.

1. GRAMMAR

Gramer konuları kısaca, hızlı bir şekilde özetlenir. Konular işlenirken daha çok sınavlarda çıkan yada benzer soru tipleri üzerinde durulur, püf noktalarına ve belli stratejilere yer verilir. Çıkan her dilbilgisi sorusunun farklı bir çözüm tekniği olduğundan, sorular çözülürken fazlasıyla bunlar üzerinde durulur.

Üzerinde durulacak gramer konuları;
- Basic concepts in English,
- Tense System in English,
- Modality in English,
- Passive & Causative,
- Gerunds & Infinitives,
- Adjectives & Adverbs,
- Ajdectival Clauses,
- Noun Clauses & Auxiliaries
- If & Wish Clauses,
- Conjuctions & Adverbial Clauses & Inversions,
- Determiners

2. VOCABULARY

Bu bölümde daha önceki sınavlarda (KPDS/ÜDS) çıkmış ve çıkabilecek kelime yapıları üzerinde durulur. Bu kelimeler sözlük mantığı üzerinden değil bağlam içinde, eş anlamları, isim, fiil, sıfat ve zarf biçimleriyle birlikte belli sınav teknikleri üzerinden öğretilir. Bu şekilde öğrencilerimiz akademik kelimelerin yoğun şekilde bulunduğu okuma parçalarını kolaylıkla anlayabilmektedir. Sınavın kelime bilgisi bölümü için öğrencilerin akademik düzeyde kelime bilgisine sahip olmaları hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin daha çok kelime öğrenmeleri için sürekli okuma yapmalarını sağlamak amacıyla kendilerine akademik okuma parçaları verilir ve bunlar üzerinde çalışmalar yapılır. Bu öğrencinin hem kelime bilgisini hem de okuma becerilerini geliştirir.

3. READING

Okuma bölümleri;
- Okuduğunu anlama ve sorulan soruya uygun cevabı verebilme,
- Verilen cümleyi uygun şekilde tamamlayan ifadeyi bulma,
- Cümle çevirileri,
- Diyalog sorularındaki söylenecek olan ifadeyi bulma,
- Paragraftaki eksik cümleleri uygun şekilde tamamlama ve anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma gibi sınav içeriğiyle tamamen ilişkili konuları kapsamaktadır. Bu doğrultuda özellikle sınavda çıkmış ya da benzer sorular üzerinden ve akademik konularla ilgili paragraflar üzerinden paragraf çalışmaları yapılmaktadır.

Gerçek YDS hocası,
Açıklayıcı ve anlaşılır konu anlatımları ve örnekler,
Akılcı çözümler, stratejiler, teknikler ve ipuçları,
Binlerce özgün soruya ulaşmak için;

TEK GÜVENİLİR KAYNAĞINIZ DISCOVER YDS KURSU!


0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim