Online Sınav Hazırlık Testleri

Tümünü Gör

Duyurular

Tümünü Gör

UOLP TOEFL iBT-CBT-PBT Şartları

Şartlı hazırlık geçme koşulları Amerika'daki üniversiteler için geçerlidir. Alınan sonuçlar programda eğitim alan öğrencilerin İ.T.Ü.'deki Lisans'a başlama gerekliliklerini de oluşturmaktadır. İ.T.Ü' de okunulan dönem süresince TOEFL skorunun gerekli olan düzeye yükseltilmesi halinde öğrenci Amerika'ya şartsız gidecektir. Skorunu yükseltemeyen öğrenciler Amerika'ya koşullu olarak gidecek, gerekli İngilizce kursları alacak ve bazı durumlarda ders müfredatlarında olan mühendislik dersleri gibi asli derslerini eksik alacaklardır.

Koşullu gitmeyi kabul eden öğrencilerin eğitim süreleri uzayabilmektedir. Eğitimlerde başarılı olamayan İTÜ öğrencileri yaz okuluna devam etmek zorunda kalabilir veya başka okul ücretleri ödemek zorunda kalabileceklerdir.Bu tip sorunları baştan önlemek için okulla birlikte muhakkak TOEFL kursu alınmalıdır.

İngilizce düzeylerinin eğitim almak için yeterli olduğunu TOEFL iBT veya TOEFL PBT sınavlarından geçer skor alarak ile kanıtlayan öğrenciler kazanmış oldukları fakültelerde öğrenimlerine başlayacaklardır. Kurumsal TOEFL (ITP) sınavından yeterli puan alamayan ya da teste girmeyen öğrenciler akademik yılda İngilizce düzeylerine göre İngilizce Hazırlık okuyacaklardır. Hazırlık okuyacak öğrencilerin Seviye Belirleme Sınavına katılmaları gerekmektedir. Seviye belirleme sınavına katılmayan öğrenciler D kuru (Başlangıç düzeyi) sınıflarına alınacaklardır.

Üniversite Adı Program Adı TOEFL Özel Durumlar
iBT CBT PBT
New Paltz Üni. ABD İşletme Bölümü 74 213 550 Bu skorları almış öğrenciler İngilizce Yeterlik koşulunu yerine getirmiş sayılacaktır. Bu skorları aldığınız takdirde hazırlık okumadan doğrudan bölüme başlayabilirsiniz. Eğer daha önce hazırlık okuduysanız kısa ve yoğun bir çalışmayla TOEFL dan başarılı olabilirsiniz. Boşuna 1 yıl hazırlık okumayın.
Ekonomi Bölümü 74 213 550
Fashion Institute of Technology ABD Tekstil Geliş. ve Pazarlama Bölümü 79 213 550
Moda Tasarımı Bölümü 79 213 550
Maritime College ABD Gemi Mak. İşletme  Müh. Bölümü 74 213 550 Koşullu Başlama: 72/207/535
SUNY Maritime College Eng. 90 F Introduction to College writing dersini almış olup C veya üstü skor alınca İngilizce yeterlilik koşulunu gerçekleştirmiş sayılacaklardır.
Deniz Ulaştırma ve İşletme  Müh. Bölümü 74 213 550
Binghamton Üni. ABD Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü 74 213 550 Koşullu Başlama:  /203/537. Binghamton'da bir İngilizce seviye tespit sınavı olacaklardır ve bu sınavdan geçemedikleri takdirde bir ESL dersi alıp ESL'den geçer not alınca İngilizce yeterlilik koşulunu  gerçekleştirmiş sayılacaklardır.
Buffalo Üniversitesi
ABD
İnşaat Mühendisliği Bölümü 74 213 550 Koşullu Başlama: 68/193/523 Buffalo Üniversitesinin ilk döneminde ESL 407 ve ESL 411 (veya ESL 412) derslerini bitirmiş olmak her birinden C veya üstü bir skor almak ve  Buffalo'daki ilk yarıyılda, en az 2.0 GPA (not ortalaması) almak gerekmektedir.
Çevre Mühendisliği
Bölümü
74 213 550
Montana State ABD
Üniversitesi
Çevre Bilimleri ve Yönetimi Bölümü 71 195 525 Bu skorları almış olan öğrenciler İngilizce Yeterlik şartını gerçekleş-
tirmiş sayılacaktır.
Bio mühendislik Bölümü 71 195 525
Southern Illinois University Edwardsville
ABD
Endüstri Mühendisliği Bölümü 80 213 550

İTÜ UOLP Hazırlık Kursu

İstanbul Teknik Üniversitesi Ortak Lisans Programları
İTÜ Öğrencileri İçin TOEFL PBT, TOEFL İBT ve TOEFL ITP Sınavları Hakkında Bilgiler

Discover English olarak İTÜ UOLP bölümlerini kazanan tüm öğrencileri tebrik ederiz.

Başlayacağınız yeni okul Türkiye'nin en prestijli diplomalarını sizlere sağlayacaktır.

Bu bölümde okumanın en büyük şartı iyi derecede İngilizce bilginizin olmasıdır. Okula başlamadan önce mevcut olan bilgi düzeyinizi ölçmek için İngilizce Yeterlilik Sınavı (Proficiency Sınavı) yapılacaktır. Bu sınavda başarılı olduğunuz takdirde 1 yıl hazırlık okumayacaksınız. Maddi ve manevi olarak çok büyük bir kazanç elde edebileceğiniz bu imkân varken, İTÜ Toefl sınavlarına hazırlanarak avantajınızı değerlendirmeniz gerekmektedir. İTÜ, sadece kendi sınavlarını değil aynı zamanda Discover English tarafından da yapılan TOEFL İBT sınav sonuçlarını da kabul etmektedir.

Eğer İTÜ UOLP veya SUNY bölümlerinde okumayı düşünüyorsanız kesinlikle iyi bir ön hazırlık eğitimi almalısınız. Bölüme devam eden ve hazırlık okuyan öğrencilerinde muhakkak okul dışında iyi bir destek almaları sene sonundaki başarı için gereklidir.

Geçmiş yıllarda İTÜ Hazırlık Okulu'nda okuyan öğrencilerin %80'den fazlası hazırlığı geçememiş ve yaz okuluna kalmışlardır. Bu başarısızlığın en büyük sebebi TOEFL düzeyinde sertifika alması gereken öğrencilerin eğitimin ciddiyetini son ana kadar kavrayamamalarıdır. Okul ve Discover English eğitimi alan İTÜ'lü birçok öğrencimiz TOEFL iBT sınavından gerekli skoru alarak hazırlık okulunu Ocak veya Şubat ayında bitirebilmişlerdir. Her şey sizin elinizde başarınızı riske atmayın.

UOLP Programına Dahil Olan Üniversiteler

SUNY (State Univercity of New York- New York Eyalet Üniversitesi)
New York Eyaleti içinde Şehir merkezinde ve dışlarında yer alan Long Island'dan Buffalo'ya , Plattsburgh'dan Binghamton'a kadar geniş bir coğrafyaya yayılmış kampüslerden oluşmaktadır.

Montana Eyalet Üniversitesi
Montana Eyalet Üniversitesi, 1893 senesinde açılmıştır. Montana Eyaletinin en büyük üniversitesidir. Çok iyi bir üniversite kampüsü olan otuz bin nüfuslu Bozeman'da yerleşik olan kampus öğrenciler için güvenli, sosyal ve sıcak bir atmosfer sunmaktadır. Montana State Üniversitesi 100'den fazla lisans, 60'a yakın yüksek lisans ve doktora bölümü ile 400 kişisi 75 farklı ülkeden uluslararası öğrenci olmak üzere 12 000 öğrenciye üniversite eğitimi vermektedir. MSU Amerikada'ki ulusal üniversiteler arasında en iyi 150 listesinde yer almaktadır. Üniversitenin eşsiz bir doğa içerisinde yer alan dağlar ve nehirlerle çevrili olması ve dünyaca meşhur Yellow Stone Doğal parkına sadece 150 km mesafede bulunması, kampusu Çevre Bilimlerinde okuyan öğrenciler için doğal bir sınıf haline getirmektedir. Üniversite hakkında daha geniş bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz: www.montana.edu

Southern Illinois Edwardsville Üniversitesi
SIUE (Southern Illinois University Edwardsville) Mühendislik Fakültesi, Ekonomi Fakültesi, İşletme Fakültesi, Sanat ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Hemşirelik Fakültesi, Dişçilik Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi konularında Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi sunan iyi bir şehir Üniversitesidir. 13500'den fazla öğrencisi (11000 Lisans öğrencisi ve 2500 Y. Lisans öğrencisi) mevcut olup bu öğrencilerin 7500'ü Erkek 6000 kadarı da kızdır. Öğrenci ve öğretim Üyesi arasındaki oran 17 de 1'dir. Ortalama 70.000 kişiyi mezun etmiştir. Kampus sistemi Southern Illinois University) Kampüs sistemlerine bağlı sistemin bir parçasıdır. Üniversite hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz www.siue.edu adresini inceleyebilirsiniz.

UOLP Bölümlerini Kazanan İTÜ Öğrencileri İçin

Genel Bilgi
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) altı üniversitesi ile birlikte yürütülen ve eğitim dili İngilizce olan çift diplomaya bağlı ortak lisans programlarının adedi 2004 yılından itibaren artarak 12 üniversiteyi bulmuştur.

ÖSS sınavından yeterli skor alıp bu üniversitelerde okumaya hak kazanan öğrenciler programın birinci şartı olan İngilizce bilgi düzeylerini TOEFL sınavlarında gerekli olan skorları alarak ispatlayamadıkları takdirde, İTÜ'de bir yıl hazırlık okuluna katılarak bu programa hazırlanırlar.

TOEFL sınavından yeterli skor alan öğrenciler hazırlık okulundan muaf olacaklar ve bölüm derslerine başlayacaktır.

Sevgili Öğrenciler,
İTÜ Uluslararası Ortak Lisans Programlarında (UOLP) bütün dersler İngilizce işlenmektedir. Bu yüzden UOLP programını kazanan İTÜ öğrencilerinin aşağıdaki gerekliliklerden en az birini gerçekleştirmeleri gerekmektedir:

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim