İstanbul Kültür Üniversitesi Hazırlık Kursu

İngilizce Hazırlık Sınıfı süresi bir akademik yıldır. İngilizce seviyelerine göre ayrılan öğrencilerden A sınıflarında olanlar haftada 26, B sınıflarında olanlar ise haftada 28 saat ders İngilizce eğitim alırlar. Eğitim-Öğretim yılı sonunda yapılan İngilizce Yeterlik Sınavı'nda başarılı olan öğrenciler, takip eden eğitim-öğretim yılında kendi lisans programlarında 1. sınıf öğrencisi olarak derslere başlarlar.

İstanbul Kültür Üniversitesi Sınav İçeriği ve Format: Buraya Tıklayınız...
İstanbul Kültür Üniversitesi Web Sitesi: www.iku.edu.tr

TOEFL iBT Sınavı'nda 60-80 aralığında skorunu alan öğrenciler hazırlıktan muaf olurlar. (Her bölümün farklı skor talebi olabilir.)

İngilizce Yeterlik Sınavları sonucunda başarısız olan Fen ve Edebiyat Fakültesi'nin İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nin Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği bölümleri; ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri İngilizce Hazırlık Sınıfı'nı bir yıl daha okuyarak tekrar ederler. İngilizce Hazırlık Sınıfı'nı bir yıl daha tekrar etmesine rağmen başarısız olan öğrencilerin üniversite ile ilişikleri kesilir.

Nasıl Başarılı Oluruz?
Temeli zayıf olan ve daha önceden hiç İngilizce eğitimi almamış öğrencilerin sadece hazırlık eğitimi sonucunda başarılı olmaları pek mümkün olmamaktadır. Kültür Üniversitesi hazırlık okuluna kayıt olan öğrencilere okulla beraber takviye kurslarımıza katılmasını öneriyoruz. Aksi takdirde yıl sonunda ciddi bir yaz okulu masrafı belki de 1 yıl daha tekrar hazırlık okuma riski doğabilir.

Kültür Üniversitesi öğrencileri TOEFL iBT ve TOEFL PBT eğitimleri için Discover Education Group'ı tercih edebilir. TOEFL iBT Sınavı'na merkezimizde girebilirler. Kültür Üniversitesi'ne sadece 10 dakikalık mesafedeki şubelerimizle sizleri başarıya ulaştırmak için çalışıyoruz.

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim