Online Sınav Hazırlık Testleri

Tümünü Gör

Duyurular

Tümünü Gör

2.Ara Sınavların Bölümleri ve İçeriğiİngilizce Hazırlık sınıflarında bir akademik yıl içerisinde altı adet ara sınav yapılır. Ara sınavlar da aynen İngilizce Yeterlilik sınavında olduğu gibi iki oturum ve dört ana bölüm halinde yapılır. Bölümlerin soru sayıları 2008-2009 Akademik Yılı için aşağıdaki gibidir:

2008-2009 İNGİLİZCE HAZIRLIK SINIFLARI ARA SINAVLAR SORU ADETLERİ
SINAV LISTENING STRUCTURE & VOCABULARY READING
1. ARA SINAV 25 75 20
2. ARA SINAV 25 70 25
3. ARA SINAV 30 60 30
4. ARA SINAV 35 55 30
5. ARA SINAV 40 40 40
6. ARA SINAV 40 40 40

Writing bölümünde öğrencilerden yazmaları istenen kompozisyonun uzunluğu ilk ara sınavdan son ara sınava doğru artış gösterir. Kompozisyonun içeriği ise, ilk ara sınavda genel bir konudaki tek bir paragraftan son ara sınava doğru akademik tarzda yazılmış en az beş paragraflı makaleye dönüşür.

İlgili Bağlantılar

Listele

İstanbul Kültür Üniversitesi Hazırlık Kursu

Kültür Üniversitesi Sınav Formatları ve İçerikleri

1.İngilizce Yeterlilik Sınavının Bölümleri ve İçeriği

I. OTURUM

Paper 1: LISTENING - 40 soru; yaklaşık 30 dakika.
Part 1 Short Daily Conversations: Her soruda bir erkek ve bir kadın arasında geçen kısa bir diyalog vardır. Öğrenciler soruda seçenek olarak verilen üç resme bakarken bu diyaloğu dinler ve üçüncü bir kişinin o konuşma hakkında sorduğu soruya göre resimlerden birini seçerler. Her diyalog ve sorusu yalnızca bir defa dinlenir.
Part 2 Monologue: Bir yerin, işleyişin, olayın, doğal hayatın anlatımı tarzında bir monolog ve ona dayalı dört seçenekli sorular. Konuşma yalnızca bir defa dinlenir.
Part 3 Interview: Bir kişinin hayat hikayesinin bir kesiti. Soru-cevap tarzı bir mülakat ve ona dayalı dört seçenekli sorular. Konuşma yalnızca bir defa dinlenir.
Part 4 Academic Lecture: Ders anlatımı tarzında bilimsel ve teknik terimlerin bulunduğu bir konuşma ve ona dayalı dört seçenekli sorular. Konuşma yalnızca bir defa dinlenir.

Paper 2: STRUCTURE & VOCABULARY - 40 soru;
"Reading" ile birlikte 120 dakika.
Part 1 Vocabulary - Gap Filling: Cümlede boş bırakılan yere uygun sözcük ya da ifadenin sorulduğu dört seçenekli 10 soru vardır.
Part 2 Synonyms: Cümlede altı çizili sözcük ya da ifadeye anlamca en yakın olanının sorulduğu dört seçenekli 5 soru vardır.
Part 3 Structures and Tenses - Error Spotting: Cümlede altı çizili ve A, B, C ve D olarak işaretlenmiş dört sözcük ya da ifade vardır. Verildiği haliyle cümle hatalıdır. Hangi seçeneğin cümleyi hatalı yaptığının sorulduğu 10 soru vardır.
Part 4 Structures and Tenses - Gap Filling: Verilen dört seçenekten hangisinin cümledeki boşluğa konduğunda dil bilgisi açısından doğru bir cümle ortaya çıkardığının sorulduğu 15 soru vardır.
Paper 3: READING - 40 soru.
Sınavın okuma bölümü, 6 adet okuma parçasından oluşmaktadır. Her bir okuma parçası için parçada verilen bilgilere göre yanıtlanması istenen dört seçenekli sorular vardır.

ARA
II. OTURUM

Paper 4: WRITING - 60 dakika.
En az iki adet konu verilir ve sadece BİR tanesi ile ilgili olarak 300-350 kelimelik bir kompozisyon (Essay) yazılması istenilir. Konuya göre bu "Expressing Opinions", "Cause and Effect", "Advantages and Disadvantages", "Providing Solutions", "For and Against", "Argumentative", "Comparison and Contrast" tarzlarında olabilir.

DEĞERLENDİRME
İngilizce Yeterlilik Sınavı sonucunda aldıkları puanlara göre öğrenciler BAŞARILI ve BAŞARISIZ olarak değerlendirilir.

BAŞARILI olan öğrenciler İngilizce Hazırlık sınıfı okumazlar ve lisans öğrencisi olarak doğrudan fakültelerinin ilgili bölümlerinde ders seçme işlemlerine başlarlar.

BAŞARISIZ olan öğrenciler İKÜ Yabancı Diller Merkezi'nde İngilizce Hazırlık sınıfında okurlar. Bu gibi öğrenciler, sınavda aldıkları puana göre, kendilerine uygun düzeyde bir İngilizce Hazırlık sınıfına yerleştirilirler.

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim