Online Sınav Hazırlık Testleri

Tümünü Gör

Duyurular

Tümünü Gör
IELTS sınavına giriş tarihleri nelerdir?
IELTS sınavına girmeye karar vermeden 6 hafta önce sınava başvurmalısınız. IELTS sınavına sadece Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir'de girebilirsiniz. Sınav Genel Eğitim ve Akademik Eğitim olarak 2 bölüme ayrılır. 2 sınav genellikle peş peşe yapılır.

2013 Kasım ve Aralık ayında İstanbul, Ankara, Adana ve İzmir'de girebileceğiniz IELTS sınav tarihleri:
- 24 Kasım
- 01 Aralık
- 08 Aralık
- 15 Aralık

IELTS Hazırlık Kursu Bana Ne Kazandıracak?
Dünya çapında geçerli bir sertifika alabilmenizi sağlayacak İngilizce bilgisiyle donanacaksınız.Mevcut İngilizce bilginizin üzerine en az %50 ek bilgi koyabileceksiniz.İngilizceyi düzgün ve akıcı bir şekilde konuşabilecek yazabilecek ve anlayabileceksiniz.Kurslarımızın amacı sınav stratejileri ve tekniklerini öğretirken aynı zamanda İngilizce düzeyinizi de yükseltmektir.

IELTS Kursunun süresi ne kadar olmalıdır?
Oluşturulan grupların düzey ortalaması bu konuda etkili olabilir.Discover English olarak en az Intermediate düzeyindeki kişileri IELTS kurslarına kabul ediyoruz.Daha düşük düzeyde olan öğrenciler öncelikle Genel İngilizce kurslarımıza katılarak bilgi ön hazırlıktan geçmelidirler.

İstanbul'da IELTS sınavına nerede girebilirim?
British Council genelde sınavları Conrad Otel'de yapmaktadır.Sınavın nerede olacağı sınav satın alan kişilere bildiriliyor.

Discover'da IELTS sınavı yapılıyor mu?
Hayır. Discover'da TOEFL iBT ve ITEP sınavları yapılmaktadır. ITEP Sınavı İstanbul'da sadece Discover English tarafından yapılabilmektedir.

İlgili Bağlantılar

Listele

IELTS Sınavı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular FAQ

IELTS TESTİ ENGELLERİ KALDIRIR,
FIRSATLAR YARATIR..

IELTS Nedir?
Her yıl 1 milyon'dan fazla kişinin katıldığı dünyanın en popüler seviye belirleme sınavlarından biridir. Dünyadaki birçok ülkede kabul görmektedir. İlk başlarda daha çok İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda tarafından kabul görürken son yıllarda kendini yenilemesi ile daha fazla ülkede kabul görmeye başladı.

Hatta Amerika'daki üniversiteler sadece TOEFL sınavını kabul ederken şimdi IELTS sınavının skorlarını da kabul etmeye başlamışlardır. IELTS Sınavı İngilizce bilgisini en doğru şekilde ölçmeyi amaçlar.

IELTS Sınavı'na Nasıl Hazırlanırım?
IELTS sınavı içerik olarak Akademik İngilizce konularını kapsamaktadır.IELTS sınavına hazırlanmak isteyen kişilerin makul bir skor alabilmesi için en az intermediate düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olması gerekmektedir.IELTS hazırlığı esnasında en önemli nokta sistemli ve disiplinli bir çalışma programının çıkartılmasıdır.Sınavdan 2-3 gün önce bir IELTS kitabı alıp inceleyerek başarılı olmanız mümkün değildir. İyi bir programın içerisinde kelime, gramer, okuma, yazma, dinleme ve konuşma çalışmalarının muhakkak olması gerekir.

Her gün en az 1-2 saat düzenli bir çalışma başarıyı pekiştirecektir. Teknolojinin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. İnternet'te sonsuz kaynak İngilizce bilginizi arttırmak için size yardımcı olacaktır. Eğer yoğun ve disiplinli çalışma alışkanlığınız yoksa IELTS kurslarımıza katılmanız sizin için en iyisi olacaktır. Discover English IELTS kurslarına katıldığınız takdirde düzenli ve disiplinli bir çalışma ortamına dâhil olacaksınız.

Her hafta belli gün ve saatlerde önceden programı yapılmış saatlerde IELTS kurslarına katılarak yüksek skor alabilirsiniz. İyi bir ön hazırlık eşittir yüksek bir skor.

IELTS sınavına kimler girmelidir: Üniversite de okumak isteyenler, Hazırlık atlamak isteyenler, Mastır ve Doktora yapmak isteyenler, yurtdışında çalışmak isteyenler, THY çalışanları, İş Bankası çalışanları, Kuveyt Türk bankası çalışanları, Garanti Bankası çalışanları, Akbank çalışanları ve İşyerinden dil tazminatı almak isteyenler IELTS sınavına girebilirler.

IELTS Sınavı Ne İşe Yarar?
Bu sorunun en kısa cevabı her işe yarar olacaktır. Globalleşen Ticari ve Akademik hayat resmen ilan etmese de İngilizceyi resmi dil gibi kullanmaktadır. Network'a girmek ve sistemin bir parçası olmak isteyen kişi İngilizce bilgi düzeyini ispatlamalıdır. IELTS sınavı akademik amaçla geliştirilmiş bir düzey belirleme sınavı olduğundan asıl amacı üniversitelere girecek kişilerin bilgi düzeyini belgelendirmektir.

IELTS Sınavı mı TOEFL Sınavı mı Daha Kolaydır veya Zordur?
İngilizce bilgi düzeyini ispatlamak zorunda olan herkesin en çok merak ettiği konu hangi sınav daha kolay veya zordur. Sorunun cevabı ise çok basittir. İki sınavın zorluk derecesi aynı fakat teknik altyapısı farklıdır. IELTS ve TOEFL sınavlarının amacı ne kadar İngilizce bildiğinizi ölçmektir.IELTS sınavında kağıt kalem kullanılır ve bir uzmanla speaking yapılır.TOEFL iBT sınavında ise her şey bilgisayar üzerinde yapılır.Speaking bölümü daha sonra uzmanlarca değerlendirilmek üzere kayıt edilir.Hangi sınava girecek olursanız olun önemli olan bilgi düzeyinizin gerçekten yeterli olup olmadığıdır.TOEFL sınavı IELTS sınavına göre daha çok merkezde uygulanabilmektedir.İçerik olarak 2 sınavın biribirinden çok fazla bir farkı olmamakla beraber TOEFL biraz daha fazla yeteneklerinizi önemser.IELTS ise biraz dil bilgisi ağırlıklıdır.Sonuçta İngilizce bilgisi olan kişi 2 sınavdan neredeyse aynı skorları alacaktır.

IELTS Sınavı'na Hazırlanırsam TOEFL veya YDS Sınavlarında Başarılı Olabilir Miyim?
Hangi sınava hazırlanırsanız hazırlanın sonuçta İngilizce bilgi düzeyiniz artacağı için diğer sınavlarda başarılı olma ihtimalinizde aratcaktır.Unutmamanız gereken her sınavın kendine has teknik soru türleri olduğudur.YDS sınavına da girecekseniz muhakkak geçmiş dönem sorularını edinerek çalışmanız sınav öncesi aşinalık sağlayacaktır.

IELTS sınavı ile TOEFL Sınavı'nın Arasındaki Farklar Nelerdir?
TOEFL iBT Sınavı internet tabanlı bir sınavdır ve güvenlikli test merkezlerinde yılda 40 veya 50 defa yapılmaktadır. IELTS sınavı British Council tarafından yapılmaktadır.İstanbul'da sınavlar genelde otellerde yapılmaktadır.TOEFL Amerikan İngilizcesini test ederken IELTS İngiliz İngilizcesini temel alarak hazırlanmıştır. Gideceğiniz ülkeye göre sınava girmek işinizi kolaylaştıracaktır.

IELTS sınav ücreti ne kadardır?
IELTS Sınav ücreti bu yıl 120 POUND olarak belirlenmiştir.

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim