TOEIC Sınav ve Hazırlık İpuçları

Listening
 Sınavda dikkat en önemli unsurdur. Çok iyi listening comprehension (dinlediğini anlama) yeteneğiniz olabilir ancak 100 soruluk listening de bir an dikkat dağıtırsanız birçok soruyu kaçırmış olursunuz.
 Her dikkat dağınıklığı için size 3 sorunun gideceğin garantisini verir.
 Listening,reading comprehension (okuduğunu anlama) dan daha fazla puan getirir.
 Örneğin bir diyalogu dinlerken soruyu da aynı anda cevaplamanız gerekiyor ve bu gerçekten önemli derecede yoğunlaşma gerektiriyor.
 Listening bölümü için bol bol İngilizce videolar izleyip konuşmaları dinlemeniz gerekiyor.
 YOUTUBE gibi paylaşım sitelerinde birçok yaralı video bulabilirsiniz ve küçük ayrıntı dinlerken kulaklık kullanmadan dinlerseniz dinlemeniz daha iyi gelişir az da olsa nitekim sınavda da kulaklık olmayacak.
 Listening bölümünde, eğer çok köklü bir pratiğiniz yok ise tüm konuşulanları anlamanız çok zordur. Cevap konuşmadaki anahtar kelimeleri bulmaktan geçer. Bu anahtar kelimeleri bulmakla video dinleyerek kendi kendinize bile olsa konuşarak gelişir.

Reading
Sınavda gelen bütün konuşma ve yazılar gerçekte olan kaynaklardan alınmıştır. Yani bir konuşmanın kaydı gerçek bir radyo spikerinden bir ilan paragraf sorusu gerçek bir ilandan alınmıştır. Bu yüzden gazete dergi ilanları okumakta çok yarar var.

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim