30 Eylül
Tarihine Kadar İndirimli Kayıt
Fırsatlarından Yararlanın

Eğitim Alanları

Discover Kurumsal TOEFL Eğitimleri
Discover Bireysel TOEFL Eğitimleri

Örnek TOEFL Soruları

Duyurular

Sınavda başarılı olmak istiyorsanız en doğrusu Discover TOEFL kursları. Hızlı ve etkili.


6-14 kişi arasında değişen özel sınıflar. 120 saat eğitim. Haftada 20 saatlik çok yoğun eğitim. Hafta içi hergün 10:00 ile 14:00 saatleri arası. TOEFL Sınavında başarılı olmak için ideal bir çözüm.


Yeni dönem TOEFL Hazırlık programlarımızın kayıtları başlamıştır.
Tümünü Gör

İlgili Bağlantılar

Listele

Neden En İyisi TOEFL?

İşte TOEFL Hakkında 5 Önemli Gerçek:

Yüksek İngilizce dil becerisi gerektiren yurtdışındaki herhangi bir üniversiteye girmeye karar verdiğiniz anda, yeni bir soru daha belirir aklınızda: İstediğim okula kabul edilmek için hangi İngilizce sınavına girmeliyim?

Elinizde diğer seçenekler olsa da bu sınavlardan sadece bir tanesi dünya üzerinde en çok kabul edilen ve saygı görendir. Tahmin edeceğiniz gibi dünyada geniş güvenirliliği ve saygınlığı olan bu sınav TOEFL'dır. Hala inanmıyor musunuz? İşte size TOEFL hakkında 5 çarpıcı gerçek:

1. TOEFL sınavının geçerliliği, diğer İngilizce sınavlarıyla karşılaştırıldığında tüm dünyada daha fazladır. Yaklaşık 190 ülkede 7.300'ü aşkın üniversite, temsilcilik ve diğer kuruluşlarca tanınan TOEFL, ayrıca ABD, İngiltere ve Avustralya'da da geçerlidir. Bu da demek oluyor ki: TOEFL sonucunuzla istediğiniz her üniversiteye kabul edilebilirsiniz çünkü TOEFL skorları, yüksek İngilizce dil seviyesi gerektiren hemen hemen tüm üniversite ya da kuruluşlarda geçerlidir.

2. TOEFL sınavına girmek diğer İngilizce sınavlara girmekten daha kolay:

a) 165'i aşkın ülkede 4.500 sınav merkeziyle sizi hem yolda uğrayacağınız zaman kaybından kurtarıyoruz hem de sizi yol masrafından kurtararak size en yakın yerde sınava girmenizi sağlıyoruz.
b) İkinci bir güne sarkan sınavların aksine TOEFL sınavı bir gün içerisinde gerçekleşir böylece zaman ve paradan tasarruf etmiş olursunuz.
c) Yıl içerisinde TOEFL sınavını 30-40 kere gerçekleştirerek yeniden sınava girmek isteyenleri çok bekletmiyoruz.
d) Size ücretsiz hazırlık materyalleri ve resmi sınava hazırlık uygulamaları sunuyoruz. Böylece sınavda kendinizi rahat ve hazırlıklı hissetmeniz için size gerçek sorularla pratik yapma şansı veriyoruz.

Bu da demek oluyor ki: TOEFL sınavına girmek sizin için daha kolay ve avantajlı çünkü binlerce sınav merkezi ve sınava hazırlanma fırsatına sahipsiniz. Ayrıca sınava daha iyi hazırlanmanız için gerekli uygulama ve kaynakları da sizlere sunuyoruz.

3. TOEFL sınavı sayesinde farkınız ortaya çıkacak ve hedefe ulaşacaksınız: Çünkü dünya üzerindeki pek çok üniversite TOEFL sınavını en kapsamlı İngilizce sınavı olarak kabul etmektedir. Bunun sebebi ise TOEFL sınavının, girdiğiniz okuldaki dersleri anlayabilmek için gerekli olan dört dil yeteneğini en iyi şekilde ölçmesidir.

Bu da demek oluyor ki: TOEFL sonucunuz, okul için gerekli olan İngilizce dil yeteneklerini (dersleri dinlemek, ders kitaplarını okumak, ödevler yazmak ve sınıfta konuşmak gibi) çok iyi bildiğinizi size ve sizi kabul edecek görevlilere kanıtlayacaktır.

4. TOEFL sınavının içeriği, ileride kabul edildiğiniz üniversitede karşılaşacağınız konular gibi akademiktir: Böylece bu sınav, sizin ileride derslerinizde göstereceğiniz performansı da ölçmüş olur. Pek çok İngilizce sınavı, derslerinizde kullanmanız gereken dil becerilerine sahip olup olmadığınızı ölçmez. Bu da sizi dezavantajlı bir duruma düşürebilir.

Bu da demek oluyor ki: TOEFL sınavının, üniversitelere kabul edilirken en çok kullanılan sınav olduğunu bilir ve sınavın geçerliliğine güvenirsiniz. Böylece bekleme süreciniz stresten uzak geçmiş olur.

5. TOEFL sınavı konuşma becerinizi diğer İngilizce sınavlara göre daha adil bir şekilde değerlendirir: Çünkü TOEFL sınavını tek bir kişi yerine pek çok kişi değerlendirir böylece sınavların notlanmasında daha adil davranılmış olunur.

Sınava giren pek çok kişi, İngilizce sınavlarının konuşma bölümünü fazlasıyla zor buluyor. Sınavı değerlendiren kişiyle konuşmak ve onun sorularına cevap vermek sizleri zorlayabilir. Ya sınav gözetmeni, o gün kötü bir gün geçiriyorsa?

TOEFL sınavının konuşma bölümü ise gözünüzü korkutmaz ve daha güvenlidir. Çünkü cevaplarınızı doğrudan bir mikrofona verirsiniz ve bu cevaplar üç ile altı kişi tarafından değerlendirilir.

Bu da demek oluyor ki: TOEFL sınavının konuşma bölümü, diğer İngilizce sınavlarıyla kıyaslandığında daha kolaydır ve notlama sistemi daha tarafsızdır Diğer İngilizce sınavları, TOEFL'ın sunduğu kesinlik, kolaylık, saygı ve yüksek oranda üniversiteye giriş taahhütünü veremez. Bu nedenle, bugüne kadar yaklaşık 20 milyon insan TOEFL sınavına girdi ve hedeflerine ulaştı. Bu nedenle unutmayın ki, TOEFL hayatınızda çok şey değiştirebilir.

0212 660 50 26

Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim