Eğitim Alanları

Discover Kurumsal TOEFL Eğitimleri
Discover Bireysel TOEFL Eğitimleri

Örnek TOEFL Soruları

Duyurular

Sınavda başarılı olmak istiyorsanız en doğrusu Discover TOEFL kursları. Hızlı ve etkili.


6-14 kişi arasında değişen özel sınıflar. 120 saat eğitim. Haftada 20 saatlik çok yoğun eğitim. Hafta içi hergün 10:00 ile 14:00 saatleri arası. TOEFL Sınavında başarılı olmak için ideal bir çözüm.


Yeni dönem TOEFL Hazırlık programlarımızın kayıtları başlamıştır.
Tümünü Gör
19) Toefl Kursu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Toefl kursu seçerken öncelikle eğitim alacağınız merkezin Toefl konusundaki tecrübe ve deneyimlerini sorgulayınız. Örnek Sorular:

# Kaç yıldır Toefl eğitimi veriyorsunuz?
# Toefl eğitimlerinde hangi materyalleri kullanıyorsunuz?
# Öğretmenleriniz Toefl konusunda ne kadar deneyimli?

Bu tip sorularla kurumu tanımaya çalışabilirsiniz. Özel ders almayı düşünüyorsanız kesinlikle çok sağlam referans sunabilen öğretmenleri tercih edin.Unutmayın özel ders alacağınız zaman ortada bir kurum yoksa sözleşmede olamaz.Her sene onlarca öğrenci özel ders aldıkları deneyimsiz öğretmenler nedeniyle çok ciddi zaman kaybı yaşamaktadırlar.Özel kurslar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışır ve denetlenirler.

Kesinlikle 3-5 yerden fiyat almadan bir öğretmenin adını çok duyduğunuz için çok yüksek rakamlar ödemeyin.(1 öğrencimiz bir saatlik özel Toefl dersi için 120,00 TL ödediğini söylediğinde çok şaşırmıştık.)

Toefl kursunun en büyük avantajı sizi disiplin altına almak ve çalışmanız için teşvik etmesi olacaktır.

20) TOEFL iBT Sınavı'nda en yüksek puan kaçtır, en fazla kaç alabilirim?
iBT (Internet Based Testing) TOEFL sınavında skor aralığı 0-120, en yüksek puan 120'dir.

21) Toefl Sınavı'ndan sonra kaç alabileceğimi görebilecek miyim?
Maalesef hayır. Eski Toefl Sınavı (Toefl CBT) zamanında Toefl sınavını sonunda belli bir skor aralığı alırdınız. Yeni sınav sisteminde böyle bir imkan bulunmamaktadır.

22) Sınav sonuçları kim tarafından değerlendirilir?
ETS tarafından eğitim alarak onay kazanan yetkililer Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma) ile İlgili cevapları değerlendirmektedirler.

23) Sınavda not tutabiliyor muyuz?
TOEFL IBT sınavına giren öğrenciler tüm sınav boyunca not tutabilmektedirler. Sınav sonunda öğrencilerin tuttukları notlar toplanmakta ve yok edilmektedir.

24) Sınavda esnasında karalama kağıdı kullanabilir miyim?
Sınav süresince test merkezi tarafından size sağlanacak kağıt ve kalemle not alabilirsiniz.

25) TOEFL iBT Sınavı'nda puanlandırma nasıldır?
TOEFL IBT sınavında 4 bölüm için de farklı skorlama yapılır.

# Listening 0-30
# Reading 0-30
# Speaking 0-30
# Writing 0-30
# Total Score 0-120

Toplam skor 4 farklı bölümde alınan skorların toplamıdır.

26) Sınavdan ne kadar süre önce test merkezinde olmalıyım?
Sınav başlangıcından en az yarım saat önce test merkezinde hazır olmalısınız.

27) Sınav günü yanıma neler almalıyım, TOEFL Sınavı'nda hangi belgeler istenir?
Toefl sınavına gireceğiniz zaman yanınıza Ticket confirmation belgenizi ve üzerinde imza olan bir kimlik (pasaport, ehliyet, noter onaylı nüfus cüzdan sureti) almanız yeterli olacaktır. T.C. kimliklerimizin üzerinde imza olmadığını unutmayınız. Herhangi bir kağıt kalem ihtiyacınız olmayacaktır. Gerekli malzemeler test merkezi tarafından sağlanacaktır.

28) Ehliyetim veya pasaportum yok ne yapmam gerekiyor?
Noter'den kimliğiniz size ait olduğunu belgeleyen bir belge almalısınız ve bu belgeyi imzalamalısınız.Unutmayın ETS sınava girebilmeniz için gereken kimliğin üzerinde imza bulunmasını istemektedir.

29) Toefl Sınavı için Tavsiyeler
Sınav öncesinde iyi bir kahvaltı yapmanız sınav esnasında acıkmanızı engelleyecektir. Sınav süresince zamana karşı yarıştığınızı unutmayın sınavdan önceki çalışmalarınızda muhakkak zaman tutarak çalışın. Sınav 4 saat 15 dakika süreceğinden rahat kıyafetler giymeniz sınav başarınızı arttıracaktır. Sınav esnasında her türlü yiyecek ve içecek kullanımı yasaktır. Sınav süresince telefonlarınızı kapatmanız gerekmektedir.

30) Toefl Konuşma (Speaking) Sınavı nasıl yapılıyor?
Sınav esnasında mikrofonla ses kaydınız alınmakta ve ETS tarafından sonuçlarınız değerlendirilmektedir. Speaking bölümü bilgisayar tarafından değil uzmanlar tarafından değerlendirilmektedir.

31) Toefl skorum ne zaman elime ulaşır, sınav sonuçları kaç günde öğrenilir?
Skorunuzu sınava girdiğiniz tarihten itibaren 21 gün (15 işgünü) sonra ETS'den daha önce almış olduğunuz TOEFL profili (kullanıcı adınız ve şifrenizle) online kayıt bölümüne girerek internetten öğrenebilirsiniz. Posta ile elinize ulaşması 4-6 hafta arası bir süre olacaktır.

32) Toefl sınavına girdim fakat sonuç belgem gelmedi.
Toefl.org adresindeki "Contact" bölümünden durumunuzu açıklayan bir mail gönderebilirsiniz.

33) Okullar veya işyerleri hangi formatta TOEFL kabul eder?
Okulların ve üniversitelerin TOEFL kabul kriterleri kendilerine hastır. TOEFL skorunuzu kabul eden üniversitelerin tam listesi için: www.ets.org/toefl

34) Nasıl Toefl Skoru almayı hak ederim?
Okuma ve dinleme bölümlerinden en az birer soru cevaplamalısınız, yazma bölümünden en 1 parça yazmalısınız; konuşma bölümünden en az bir görevi tamamladığınız takdirde resmi Toefl belgesi alabilirsiniz.

35) Eski TOEFL CBT Sistemi'ndeki bir skor yeni TOEFL iBT Test Sistemi'nde kaça denk gelmektedir?

TOEFL iBT TOEFL CBT   TOEFL iBT TOEFL CBT
111-112 273 110 270
109 267 106-108 263
105 260 103-104 257
101-102 253 100 250
98-99 247 96-97 243
94-95 240 92-93 237
90-91 233 88-89 230
86-87 227 84-85 223
83 220 81-82 217
79-80 213 77-78 210
76 207 74-75 203
72-73 200 71 197
69-70 193 68 190


36) Kredi kartımı sistem kabul etmiyor ve "Credit card authorization failed" mesajı veriyor ne yapabilirim?
Farklı bir kredi kartıyla tekrar deneyebilirsiniz. Bankanızla iletişime geçebilirsiniz. Telefonla gün alabilirsiniz. Aşağıdaki bilgi Garanti Bankası'nın web sitesinden alınmıştır.

Uluslararası Güvenlik Platformu Nedir?
Visa tarafından geliştirilen 3-D Secure protokolü Mastercard tarafından da kabul edilmiş, bir uygulama şartı olarak getirilmiştir ve Garanti Bankası olarak Ulusal Güvenlik Platformu (3-D Secure) adıyla hizmete açılmıştır.

Uluslararası Güvenlik Platformu bir ödeme onaylama metodu yada teknolojik bir platform olmayıp ödeme sürecindeki partilerin (işyeri-banka-kart sahibi) sorumluluklarını düzenleyen bir modeldir.

Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılmasi için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimligi doğrulanmaktadir. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

TOEFL Sınavı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular FAQ

1) Toefl nedir?
Anadili İngilizce olmayan fakat, İngilizce bilgi düzeylerini resmi olarak belgelemek isteyen kişilerin girebileceği uluslararası İngilizce yeterlilik sınavıdır. İngilizce bilgi düzeyinizi ölçmeye yarayan gelişmiş bir düzey belirleme sınavıdır. Dünya çapında kabul gören saygın ve bilinir bir sınavdır.

2) Toefl sınavının yaratıcısı kim?
ETS (Educational Testing Service) tarafından hazırlanmaktadır. ETS kâr amacı gütmeyen bir vakıf olarak Amerika'da faaliyettedir.

3) Toefl hakkında detaylı bilgiyi nereden alabilirim?
www.toefl.org adresinde bulunan elektronik ortamdaki Toefl iBT Tips (Toefl ipuçları) kataloğunu muhakkak incelemelisiniz. Sınav hakkında en detaylı bilgiyi birinci ağızdan öğrenirsiniz. Dilerseniz Discover Education Group şubelerinde Türkçe olarak hazırlanmış Toefl iBT Tips kitapçığını ücretsiz olarak alabilirsiniz.

4) Toefl ne işe yarar, Toefl belgesi nerelerde geçerlidir?
Dünyada 6000'den fazla üniversite resmi olarak kabul ettiğini açıklamıştır. Dünyadaki eğitim kurumlarınının ve şirketlerin neredeyse tamamı Toefl belgesini kabul etmektedirler. Toefl sınavından alacağınız skora göre birçok üniversiteye başvurabilirsiniz. Çalışanlar çalıştıkları şirketlerden dil tazminatı alabilirler. Hazırlık okumaktan muaf olabilirsiniz. Üniversite diplomanızın yanında en etkili kozunuz TOEFL belgeniz olacaktır.

5) Kimler Toefl Sınavı'na kimler girebilir, kimler içindir?
TOEFL sınavının gerçek amacı akademik eğitim alacak kişilerin bilgi düzeylerini ölçmektir. Zaman içinde güvenilirliği ve dünyanın her tarafından ulaşılabilirliği sayesinde her alanda talep edilmeye başlanmıştır.Lisede okuyan her öğrencinin zaman kaybetmeden bu sınava hazırlanması kariyerleri için çok faydalı olacaktır.

Toefl sınav şartlarını yerine getirebilen herkes sınava girebilir. Yaş, cinsiyet, kıyafet gibi engellemeler bulunmamaktadır. Toefl sınavına ülkemizde ağırlıklı olarak lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile özel sektörde profesyonel çalışanlar katılmaktadır. Toefl sınavı her kesime farklı avantajlar sunmaktadır. Öğrenciler üniversite kabulü, master ve doktora için Toefl skorunu kullanırken, çalışanlarda dil tazminatı almak için bu sınavı kullanırlar.

6) Türkiye'de TOEFL iBT hangi şehirlerde yapılır, sınava nerelerde girilir?
ADANA, ANKARA, ANTALYA, ESKİŞEHİR, İSTANBUL, İZMİR, KONYA, MERSİN illerinde yapılmaktadır. Bulunduğunuz bölgeye en yakın sınav merkezini ve sınav formatını veya sınav ücretini lütfen www.toefl.org resmi sitesinden kontrol ediniz.

Kullanıcı adı ve profil oluşturarak Toefl profilinize giriş yapmalısınız.Profil oluşturmak ücretsizdir. Profilinizi oluşturduktan sonra müsait sınav günlerini ve test merkezlerini görebileceksiniz. İstediğiniz Toefl test merkezini seçerek kayıt olabilirsiniz.

Hatırlatma !
Toefl iBT sınavı genelde çok yoğun bir talep görmektedir. Sınava girmek istediğiniz tarihten en az bir ay önce kayıt olmanız avantajınıza olacaktır. Uygun tarih sıkıntısı nedeniyle bazı katılımcılar şehirlerarası yolculuğu göze almak zorunda kalabiliyorlar.

7) TOEFL Sınav tarihleri, sınav günleri
Toefl iBT sınavı Cuma veya Cumartesi günleri ayda en az üç defa yapılmaktadır. Farklı tarihlerde ve haftanın başka günlerinde de yapılması planlanmaktadır. En güncel sınav tarihlerini görmek için ETS'ye üye olduğunuz kullanıcı adınız ve şifrenizle Online Registration bölümünden sınav tarihlerini görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz kursumuza telefon ederek de sınav günlerini öğrenebilirsiniz. Aşağıda ETS tarafından yayınlanan sınavların tarih ve saatlerini görülebilir.

TOEFL Sınav Tarihleri, Sınav Günleri

14.06.2013 Cuma 10.00
15.06.2013 Cumartesi 10.00
30.06.2013 Pazar 10.00
13.07.2013 Cumartesi 10.00
26.07.2013 Cuma 10.00
10.08.2013 Cumartesi 10.00
16.08.2013 Cuma 10.00
31.08.2013 Cumartesi 10.00
07.09.2013 Cumartesi 10.00
13.09.2013 Cuma 10.00
27.09.2013 Cuma 10.00
28.09.2013 Cumartesi 10.00

8) Toefl için istediğim tarihlerde gün yok ne yapabilirim?
Her zaman en iyisi, en az 1 ay öncesinden Toefl sınavı için gün almanızdır. Son dakika da haberiniz olduğu takdirde şunları yapabilirsiniz:

# Düzenli olarak siteye giriş yapıp kontrol ederek boşluk oluşup oluşmadığını kontrol edebilirsiniz.
# Telefonla Hollanda Toefl'ı arayarak istediğiniz tarih için boş Test merkezi olup olmadığını öğrenebilirisiniz. Toefl Test Merkezleri bazen kayıt listesinde gözükmeseler dahi müsait olabiliyorlar ve son anda bir sınav alma şansınız oluyor.
# Girmek istediğiniz şehir dışındaki alternatifleri deneyebilirsiniz.

Bunların haricinde yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Toefl Sınavı'na olan yoğun talepten dolayı sınav günleri çok kısa sürede dolmaktadır.

9) TOEFL sınav sonucu kaç yıl geçerlidir?
Toefl sınavı resmi kurumlarda 2 yıl boyunca geçerlidir. 2 yıldan sonra tekrar sınava girerek belgenizi yenilemeniz gerekmektedir. Toefl sınavına girdikten sonra 2 yıl süresince ETS'den ücreti karşılığı sonuç belgesini dilediğiniz yere göndertebilirsiniz. 2 yıldan sonra ise ETS sonuçlarınızı talep etseniz dahi hiçbir kurumla paylaşmayacaktır. TOEFL dünyada en yaygın şekilde kabul edilen İngilizce düzey belirleme sınavıdır.

10) Hangi sıklıkla sınava girebiliriz?
iBT (Internet Based Testing) TOEFL sınavına her 7 günde bir kere girme hakkınız vardır.

11) Toefl Sınavı'nın sorularını kimler hazırlıyor?
ETS'nin uzmanlardan oluşan kadrosu tarafından her bir soru büyük özenle hazırlanır. Sınavdan önce birçok aşamadan geçen sorular Toefl sınavlarında öğrencilere sorulur. Dilbilimciler ve bağımsız uzmanlar sürekli Toefl sorularını denetleyerek etkinliğinin kalitesini kontrol ederler.

12) Sınav ücreti ne kadardır?
Şu an itibariyle TOEFL IBT (Internet Based Testing) sınav ücreti: 185 Amerikan Dolarıdır. Toefl iBT Sınav, iptal ve iade fiyatları aşağıdaki gibidir.

Ürün Ücret
TOEFL® Internet-Based Test 185 $
Geç kayıt ücret farkı 25 $
Sınav tarihi değişikliği 40 $
İptal edilen sonuçları tekrar isteme 20 $
Ekstra skor belgesi 17 $
TOEFL iBT Speaking VEYA Writing bölümü Yeniden kontrol talebi 60 $
TOEFL iBT Speaking VE Writing bölümü yeniden kontrol talebi 120 $
Ödeme reddedildiği takdirde 20 $

13) Toefl'a kayıt için hangi şekilde ödeme kabul edilir?
Toefl sınavının ücretleri ülkelere göre farklılık göstermektedir. Türkiye'den ödeme yaptığımız zaman ücretler kredi kartımıza TL olarak yansımaktadır. En uygun ödeme aracı kredi kartıdır. Kredi kartı güvenliğinden tedirgin oluyorsanız bankanıza başvurarak sanal kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

14) TOEFL Sınavı'na nasıl kayıt olabilirim?
TOEFL sınavına kayıt olmak isteyenler, İnternet üzerinden online kayıtta kredi kartı bilgisi ile birlikte kayıt olabilirler. Toefl sınavına buradaki adresinden profil oluşturarak online kayıt olabilirsiniz. En pratik yöntem online kayıt metodudur.

Online kayıt olmakta güçlük yaşıyorsanız telefonla kayıt olabilirsiniz. Telefonla kayıt için Hollanda'yı aramanız gerekecektir. Önceden online kayıt olduysanız ETS üyelik numaranızı söyleyerek işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. TOEFL Hollanda Kayıt Bürosunun Telefon Numarası 0031320239540. Telefonda İngilizce konuşulmaktadır.

15) Sınav formatı nasıldır?
Toefl Sınavı 4 bölümden oluşur: Okuma, dinleme, konuşma ve yazma. Her bölüm 30 puan üzerinden değerlendirilir. Sonuç belgesinde her bölüm için ayrı sonuçlar gösterilir. Sınav bilgisayar üzerinden yapılır.

16) Sınava en yakın nerede, hangi formatta ve kaça girebilirim?
Bulunduğunuz bölgeye en yakın sınav merkezini ve sınav formatını veya sınav ücretini lütfen www.toefl.org resmi sitesinden kontrol ediniz.

17) Toefl'dan geçme notu kaçtır?
Her kurum ihtiyacına göre farklı bir skor talep edebilir. Fakat genel kabul notu 79-80 olarak nitelendirilebilir. Türkiye'de hazırlık okulundan muaf olmak için birçok üniversite 80 puan almanızı ister. THY çalışanlarının dil tazminatı alabilmeleri iin 80 puan almaları gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise çalışanlarının 60 puan almaları halinde terfi etmelerini sağlamaktadır.

18) Toefl Sınavı'na nasıl hazırlanabilirim?
TOEFL iBT Testi için çalışacak öğrencilerin her şeyden önce en az Upper-Intermediate (Orta Sonrası) düzeyde genel İngilizce yetkinlikleri olmalıdır. Dinleme bölümünde Amerikan İngilizcesi işitileceğinden, adayların en az birkaç farklı TOEFL hazırlık kitabının dinleme materyallerini çok iyi çalışmaları gerekmektedir. Ayrıca yapılacak genel dinleme çalışmalarında Amerikan dizileri ya da İngilizce belgesellerden yararlanılabilir. Okuma bölümüne hazırlık için akademik düzeyde kelime bilgisi çalışılmalı ve akademik metinler okunmalıdır. Yazma çalışması mutlaka bir öğretmen gözetiminde yapılmalı ve alınan geri bildirimler doğrultusunda sınav gününe kadar olabildiğince çok makale yazılmalıdır. Konuşma çalışması için Amerikalı bir öğretmenden yardım alınmalı ve olası konuşma konuları için zihinsel hazırlık ve pratik yapılmalıdır.

Bütün bu çalışmalar için uzmanlarca hazırlanmış sıkı bir müfredat programı en akıllıca çözümdür. Görünen odur ki, TOEFL iBT artık öğrencilerin kendi başlarına çalışabilecekleri yalnızca Okuma bölümünü barındırmaktadır. Bu nedenle adayların kesinlikle profesyonel yardım almaları gerekmektedir. Ne var ki bu yardım genel İngilizce kursları veya öğretmenleri ile değil, TOEFL iBT konusunda uzmanlaşmış ve müfredat programı geliştirmiş bir kadro yardımıyla olmalıdr. Discover Eğitim Merkezi TOEFL için kurulduğu günden beri özel bir birimle çalışmaktadır. Bu birim akademisyenlerden oluşmaktadır ve TOEFL konusunda yayınlanmış tüm materyallere sahiptir. Discover Toefl Kursları, TOEFL iBT'deki tüm yenilikleri takip etmektedir ve yeni sınav sistemi ile ilgili her türlü eğitim ve danışmanlık hizmetini vermektedir.

0212 660 50 26

İlgili Bağlantılar

Listele
Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim