Eğitim Alanları

Discover Kurumsal TOEFL Eğitimleri
Discover Bireysel TOEFL Eğitimleri

Örnek TOEFL Soruları

Duyurular

Sınavda başarılı olmak istiyorsanız en doğrusu Discover TOEFL kursları. Hızlı ve etkili.


6-14 kişi arasında değişen özel sınıflar. 120 saat eğitim. Haftada 20 saatlik çok yoğun eğitim. Hafta içi hergün 10:00 ile 14:00 saatleri arası. TOEFL Sınavında başarılı olmak için ideal bir çözüm.


Yeni dönem TOEFL Hazırlık programlarımızın kayıtları başlamıştır.
Tümünü Gör

TOEFL iBT Sınavı'na Hazırlık İçin Cambridge Önerileri

1) Eğer İngilizce bilginiz yeterli değilse Toefl Hazırlık kurslarına katılmadan önce genel İngilizce Eğitimi almanız iyi olacaktır. Test materyalleri sınavda alacağınız skorlarınızı geliştirmenizi sağlar, sınav stratejilerini çözmenizi ve test kurallarına aşina olmanızı sağlar.

2) Toefl Sınavına girmeye karar verdiğiniz anda sınav hazırlığına da başlamalısınız. Toefl sınavından 1 hafta önce her şeyi öğrenmeye çalışmak çok faydalı olmayacaktır.

3) Düzenli bir kaynaktan çalışmaya özen gösterin. Her gün azar azar çalışmak bir oturuşta çok fazla ders çalışmaktan daha iyidir. Toefl Test hazırlığınızı geniş zamana yayın.

4) Her türlü pratik çalışması yararlı olacaktır. Tv izlemek, radyo dinlemek, podcastler sizin dinleme yeteneğinizi geliştirecektir. İngilizce gazete ve dergiler okumak okuma yeteneğinizi geliştirecektir. Arkadaşlarınızla İngilizce konuşmanız dahi İngilizce konuşmanıza çok fayda sağlayacaktır. Düzenli olarak kelime dağarcığınıza yeni kelimeler eklemelisiniz. Öğrendiğiniz her kelimenin Toefl ile alakası olmak zorunda değildir, öğreneceğiniz her İngilizce kelime sınavda, işinize yarayacaktır.

5) Cambridge kitabındaki TOEFL eksersizlerini ve deneme sınavlarını çözerek zayıf noktalarınızı görebilir ve üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Zayıf olduğunuz konularda kendinizi tanıdıktan sonra iyi olduğunuz konularda kendinizi daha çok geliştirmeye zaman ayırabilirsiniz. Unutmayın her zaman en iyisi zayıf olduğunuz konulara ağırlık vermektir.

6) Deneme yaparken zaman hesabı yapın. Toefl sınavında soruları çözmek için sınırlı bir zaman diliminiz olacaktır. Etkin bir süre kullanımı TOEFL sınavında başarının anahtarı olacaktır. Zamanınızı akıllıca kullanmayı öğrenirseniz sınav esnasında tüm bölümleri tamamlayabilirsiniz ve daha yüksek Toefl skoru alırsınız.

7) Cambridge CD rom testlerini ve kitapta mevcut olan okuma, dinleme, konuşma, yazma bölümlerini kullanarak sınav esnasında tüm bu konulara hâkimiyet sağlayabilirsiniz. Soruları nasıl cevaplayacağınızı bilmezseniz sınav esnasında kıymetli zamanınızı boşa harcarsınız.

8) Hedefinizi bilmelisiniz. Sınava hazırlanmadan önce başvuracağınız okul veya kurumdan talep edilen TOEFL skorunu öğrenmeniz faydalı olacaktır.

Toefl Sınavına Girerken Nelerle Karşılaşacaksınız?
1) TOEFL İBT sınavı internet tabanlı bir sınavdır. Sınav test güvenliği sağlanmış özel test merkezlerinde gözetmenler eşliğinde internet üzerinden yapılır. Kendinize ait bir bilgisayarınız ve kulaklığınız olacaktır. Kulaklığın sesini kendinize göre ayarlama imkânınız olacaktır. Toefl sınavı sadece ETS tarafından özel seçilmiş test merkezlerinde yapılmaktadır. Sınav kayıt işlemleri için www.toefl.org sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Resmi Toefl sınavı evde internet üzerinden alınamaz.

2) Sınav yönergelerini çok dikkatli okuyun ve dinleyin aksi takdirde ekranınıza uyarı mesajı çıkacaktır. Sınav esnasında geri dönmek ve tekrar yönergeleri dinlemek değerli zamanınızı azaltacaktır.

3) Okuma bölümünde bazı paragraflarda bazı kelimelerin altı mavi çizilidir. Bu kelimelere tıklayarak açıklamasını görebilirsiniz.

4) Okuma bölümünde diğer soruya görmek için Next'e basın. Zamanınız içinde sürekli ileri geri giderek soruları görebilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesinde bir saat size ne kadar zamanınız kaldığını gösterecektir. Bir önceki soruyu tekrar gözden geçirmek isterseniz back'e basın. Review tuşuna basarak her zaman durumunuzu gözden geçirebilirsiniz. Hangi soruları cevaplayıp hangi soruları boş bıraktığınız review bölümünde gözükür. Review bölümünden istediğiniz soruya tekrar dönebilirsiniz.

5) Dinleme bölümünde her soruyu cevaplamak zorundasınız. Cevapladıktan sonra next'e basın onaylamak içinde OK'e basın ve sonraki soruya geçin. Bu bölümde OK'e bastıktan sonra bir önceki soruya geri dönemezsiniz. Ekranın sağ üst köşesinde saat size kalan zamanı gösterecektir. Zaman dinleme bölümünde konuyu dinlerken sabit kalır. Sorulara geçtikten sonra çalışmaya başlar.

6) Konuşma bölümünde 6 soruya cevap vereceksiniz. Sorulara kulaklığınızdaki mikrofon ile cevap vereceksiniz. Daha sonra uzmanlar tarafından değerlendirilmek üzere cevaplarınız kayıt altına alınacaktır. Her soru için kısa bir hazırlanma süreniz olacaktır. Saati sağ üst köşede göreceksiniz. Hazırlık süresi tamamlandıktan sonra cevap vermeniz istenecektir. Saat ne kadar süreniz kaldığını gösterecektir.Cevaplama süreniz bittiğinde ekranda bir mesaj göreceksiniz.

7) Yazma bölümünde ilk göreviniz bir metni okumak ve sunumu dinlemek olacaktır. Okuduğunuz konu ve dinlediğiniz sunuma göre sorulan soruyu kendi tecrübe ve bilginize göre yazmanız istenecektir. Saat size kalan süreyi gösterecektir

0212 660 50 26

İlgili Bağlantılar

Listele
Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim