Eğitim Alanları

Discover Kurumsal TOEFL Eğitimleri
Discover Bireysel TOEFL Eğitimleri

Örnek TOEFL Soruları

Duyurular

Sınavda başarılı olmak istiyorsanız en doğrusu Discover TOEFL kursları. Hızlı ve etkili.


6-14 kişi arasında değişen özel sınıflar. 120 saat eğitim. Haftada 20 saatlik çok yoğun eğitim. Hafta içi hergün 10:00 ile 14:00 saatleri arası. TOEFL Sınavında başarılı olmak için ideal bir çözüm.


Yeni dönem TOEFL Hazırlık programlarımızın kayıtları başlamıştır.
Tümünü Gör

TOEFL iBT Nedir? (TOEFL Internet Based Test)

TOEFL - Test of English as a Foreign Language sınavı, ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizceyi yazıldığı gibi, konuşulduğu gibi veya üniversitelerde kullanıldığı gibi kullanma ve anlama becerilerini ölçen bir sınavdır.

Farklı 4 Dil Yeteneğini Ölçecek: Konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini ölçerek verimli bir İngilizce dil becerisi sağlayacak. Tüm dünyada güvenli internet sistemiyle pek çok sınav merkezinde uygulanabilecek.

İngilizce İle İlgili Konuşma, Yazma, Okuma, Dinleme Gibi Dil Yeteneklerini Karma Bir Şekilde Kullanabilecekler: Eğitim dili İngilizce olan okullarda veya kullanım dili İngilizce olan iş ortamlarında başarılı olabilmek için dinlemek, dinlerken soru sorabilmek, yazabilmek oldukça önemli olmaktadır.

TOEFL iBT sınavı iste bu noktada önemli olacak. TOEFL iBT testinde sınava girenler:
- Okuyacak, dinleyecek ve sonrasında ilgili soruya konuşarak cevap verecek.
- Dinleyecek sonrasında ilgili soruya konuşarak cevap verecek.
- Okuyacak, dinleyecek ve sonrasında ilgili soruyla ilgili yazı yazacak.

Yeni nesil TOEFL iBT testinde Konuşma bölümü var. Bu bölümde TOEFL IBT sınavını alan öğrenciler kulaklık ve mikrofon kullanmaktadır. Öğrencilerin mikrofon aracılığıyla verdikleri cevaplar dijital olarak kaydedilmekte ve TOEFL IBT sınavı düzenleyicisi olan ETS'ye gönderilmektedir. ETS'de bu konuyla ilgili birimde bulunan görevliler bu cevapları değerlendirmektedirler.

Yazma ( Kompozisyon) bölümü genişletildi: Yeni nesil TOEFL IBT sınavına giren öğrencilerden kompozisyon bölümünde farklı olarak beklenen dinledikleri ve okudukları konularla ilgili kompozisyon (essay) yazmalarıdır. TOEFL IBT sınavı sırasında yazılan bu kompozisyonlar da ETS'de bulunan görevliler tarafından değerlendirilmektedir.

Yeni nesil TOEFL iBT sınavı 4,0 saat sürmektedir: Yeni nesil TOEL IBT sınavının toplam süresi 4 (dört) saattir.

Not Almak Serbest: Yeni nesil TOEFL IBT sınavına giren öğrencilere tüm sınav boyunca ve her bölümde not tutmaları için izin verilmektedir. Sorulan sorulara cevap verilirken öğrenciler yazdıkları notları kullanabilmektedirler. TOEFL iBT sınavının bitiminde öğrencilerin tuttukları notlar toplanmakta ve öğrenci dışarı çıkmadan imha edilmektedir.

Yeni puanlama sistemi TOEFL iBT sınavına giren öğrencinin İngilizce dil yeterliliği konusunda bilgilendirmektedir: ETS TOEFL iBT puanlarında konuşma, dinleme, okuma, yazma ile ilgili 4 bölüm için ayrı ayrı ve hepsini içeren bir de toplam puan sunmaktadır. Bu puanlama sayesinde TOEFL iBT sınavına giren öğrenciler seviyeleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmektedirler.

Yeni nesil TOEFL iBT sınavında puanlar online görülebilmektedir. Yeni nesil TOEFL iBT sayesinde sınava girdikleri tarihten tam 15 gün sonra TOEFL skorlarını online görebilmektedirler. Aynı zamanda ETS tarafından hazırlanan TOEFL iBT skor kâğıdı da posta yoluyla öğrenciye ulaştırılmaktadır. Başvuru yaptığınız üniversiteler skorunuzu artık online görebilmektedirler.

TOEFL IBT Sınavı Formatı TOEFL iBT sınavı 4 bölümden oluşmaktadır:
- Reading (Okuduğunu anlama)
- Listening (Dinlediğini anlama)
- Speaking (Konuşma)
- Writing (Yazma)
Bu dört bölümle ilgili tüm sınav aynı gün içinde verilmektedir. TOEFL iBT sınavı 4 saat sürmektedir.

Yeni nesil TOEFL IBT sınavı internet tabanlı bir sınav olup güvenli bir şekilde sunulmaktadır. Soruların cevaplandırılması ile ilgili bilgilendirme her bölümde ayrı ayrı verilmektedir.

Speaking (Konuşma) bölümünde öğrenciler mikrofona konuşarak cevap verirler ve cevaplar dijital formatta kaydedilerek ETS'ye ( ETS Online Scoring Network) gönderilir.

Writing ( Yazma) bölümünde TOEFL IBT sınavını alan öğrenciler yazılarını klavye aracılığıyla yazmaktadırlar. Bu yazıları da ETS'ye puanlandırılmak üzere gönderilmektedir.

Aşağıdaki tabloda yeni nesil TOEFL IBT sınavının soru tiplerini ve öngörülen cevaplama sürelerini bulabilirsiniz. Her bölüm için cevaplama süresi soru sayısına bağlı olarak değişmektedir.

Aşağıdaki maddelerde yeni nesil TOEFL IBT sınavının soru tiplerini ve öngörülen cevaplama sürelerini bulabilirsiniz. Her bölüm için cevaplama süresi soru sayısına bağlı olarak değişmektedir.

- Bölüm Zaman Soru Sayısı
- Okuma 60-100 dakika 36-70
- Dinleme 60-90 dakika 34-51
- Ara 10 dakika
- Konuşma 20 dakika 6 çalışma
- Yazma 50 dakika 2 çalışma

BÖLÜM SORU SAYISI SÜRE
- Reading Her biri 12-14 sorudan oluşan 3-5 pasaj 60 - 100
- Listening Her biri 6 sorudan oluşan 4-6 konferans 60-90 Dakika
- ARA 10 Dakika
- Speaking 2 independent (bağımsız) ve 4 integrated (bütünleşik/birleşik) olmak üzere toplam 6 bölüm 20 Dakika
- Writing 1 integrated (bütünleşik) bölüm 1 independent (bağımsız) bölüm 20 Dakika

0212 660 50 26

İlgili Bağlantılar

Listele
Discover İngilizce & Almanca Kursu TOEFL Test Merkezi  II  Bakırköy 1: Ebuzziya Cad. No: 19 Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 660 50 26 Pbx  II  Bakırköy 2: Zeytinlik Mah. Cumhuriyetçi Sok. No: 10 Kat:1-2
Bakırköy / İstanbul Tel.: 0212 570 18 32 (Pbx)  II  Kadıköy: Halitağa Cad. No: 76 Kadıköy / İstanbul Tel.: 0216 414 78 18 Pbx  II  Site Haritası  II  Kullanım Koşulları  II  www.discoverist.com © 2010 Tüm
hakları saklıdır.  II  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer'da çalışır.  II  Animasyonlar için Macromedia Flash Player 'ın gereklidir.  II  Web Danışmanlığı: Webimbenim